Artykuł

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Boom na kosmetyki naturalne nie przemija. Coraz więcej pojawia się ich na drogeryjnych półkach, a do tego w większych miastach jak grzyby po deszczu wyrastają specjalne sklepy im dedykowane. Czy wiecie, dlaczego warto się nimi zainteresować?

Mniejsza szkodliwość

Naturalne kosmetyki charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie zawierają chemicznych składników. A takie bardzo często wysuszają naszą skórę oraz mogą ją zapychać. To szczególnie niepożądane w przypadku cer trądzikowych - zapychanie porów będzie powodowało wysyp niedoskonałości u osób z takimi skłonnościami.

Takie negatywne działanie wykazują właśnie parabeny, oleje mineralne czy glikole, których pełno w składach zwykłych kosmetyków.

Dobre rozwiązanie dla alergików

Pomimo, że naturalne składniki też mogą uczulić, to prawdopodobieństwo ich szkodliwości dla alergików jest mniejsze. To za sprawą faktu, że to chemia niszczy barierę ochronną naszej skóry, wobec czego łatwiej powstają na niej wysypki i zaczerwienienia. Staje się po prostu nadmiernie uwrażliwiona. Naturalne składniki nie wykazują takich efektów, a jeżeli wiemy, że dany naturalny składnik nas uczula - możemy go po prostu unikać.

Ekologiczne opakowania

Naturalne kosmetyki to nie tylko troska o naszą cerę i zdrowie, ale i o sprawy większe. Takie kosmetyki bowiem zazwyczaj są sprzedawane w opakowaniach z recyklingu albo z naturalnych materiałów. Dzięki temu jako konsumenci nie przyczyniamy się do jeszcze większego zaśmiecania naszej planety. A poza tym, naturalne kosmetyki nie powinny być również testowane na zwierzętach, co oznacza kolejny plus od każdej miłośniczki natury.

Kosmetyki uniwersalne

Czy wiedzieliście, że kosmetyki naturalne są często oznaczane jako “unisex”, wobec czego cała rodzina może z powodzeniem używać jednego mydła, szamponu czy żelu pod pryszni? Poza tym, o ich uniwersalności świadczy też to, że jeden kosmetyk może mieć wiele zastosowań. Dzięki temu ograniczamy nieustanne wydawanie pieniędzy na dużo różnych, niepotrzebnych nam kosmetyków.

Komentarze (0)

ZOSTAW KOMENTARZ