Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Zakup ubezpieczeń zdrowotnych

Jeśli pracuje się bez posiadania podpisanej umowy o pracę nie korzysta się z ubezpieczenia zdrowotnego opłacanego ze składek medycznych w wynagrodzeniu. W takim przypadku nie ma się dostępu bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat z powszechnej służby zdrowia. Można jednak decydować się na samodzielne opłacanie składek ubezpieczeniowych, co pozwala na zapewnienie w przypadku konieczności leczenia korzystania z placówek medycznych państwowych bez konieczności opłacania dodatkowych opłat, które mogą być bardzo wysokie. Jednocześnie można również korzystać z prywatnych ubezpieczeń medycznych, które są bardzo popularnym rozwiązaniem jako forma dodatkowego świadczenia wypłacanego przez pracodawców. Dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które jest prywatnym ubezpieczeniem może mieć formę zarówno oferty ze strony firm ubezpieczeniowych a także może być ofertą w formie abonamentów medycznych, które oferowane są przez sieci medyczne. Takie ubezpieczenie pozwala n uzyskanie dostępu do szerszego zakres usług w ramach prywatnych placówek medycznych.