Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Upodobania seksualne

image Sto lat temu kobieta chcąca się podobać musiała być pulchna — to należało do kanonów piękności — a chcąc uzyskać jaką taką „talię” sznurowała się gorsetem do utraty tchu. W owych czasach przyzwoity obiad prócz zakąsek i zupy musiał zawierać co najmniej trzy zasadnicze dania: rybę, dziczyznę i mięso, o napitkach już nie wspominając. Żarłoków i biboszów było co niemiara, a jak wyglądały przyjęcia… — Magdalena Samozwaniec opisując „towarzyskie” ] obżarstwo z końca XIX wieku konstatuje, że ludzie ówcześni zamiast zwykłych żołądków musieli mieć chyba j „jakieś kolosalne spusty, w które bez szkody wsiąkało to całe nadmierne żarcie”. Czy bez szkody? Na ogół owi żarłocy tyli i starzeli się dość prędko, a przyczyny ich I przedwczesnych zgonów często pozostawały nie wyjaśnione, bo i sztuka lekarska nie stała zbyt wysoko. Dietetyka stosowana pozostawała zresztą w zupełnej zgodzie z poglądami obowiązującymi podówczas w nauce. Odkryto właśnie trzy grupy składników pożywienia: 1 białka, tłuszcze i węglowodany, stwierdzono również, że I bez białka nie ma życia, gdyż jest ono podstawowym budulcem plazmy komórek. Tłuszcze i węglowodany mogą i powstać z białka, lecz nie na odwrót. Zatem białko — I a więc mięso pod każdą postacią, wędliny, ryby i jajka — jest najcenniejszym produktem odżywczym. Mięso, B jako najpospolitsze i najzdrowsze, stosowano szeroko we I wszystkich kuracjach wzmacniających — mocny rosół uchodził za cudowny eliksir, a lekarze zalecali go na j prawo i lewo.