Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

objawy

Pierwsze objawy ciąży

Bardzo często kobiety, u których istnieje możliwość zajścia w ciążę mają trudność w określeniu, czy dolegliwości, które odczuwają oznaczjaą ciążę, czy nie. Jeden z najwcześniejszych objawów ciąży to senność i osłabienie. Kobieta odczuwa odpływy energii, nie ma apetytu. Pierwszymi objawami ciąży na pewno nie są mdłości. Później już kobiety czuja się lepiej, chyba że dochodzi do patologii ciąży – wtedy cała ciąża jest odczuwana przez kobiety bardzo źle. Kobiety, które nie obserwują swojego ciała i nie mają takiej świadomości często uznają, że przeziębienie jest przyczyną nienaturalnej senności. Jednakże jeśli wiemy, że istnieje ryzyko ciąży, to powinnyśmy zainteresować się naszym ponadprzeciętnym zmęczeniem. Istnieją niestety kobiety, które nie wiedziały, że są w ciąży, mimo, że ciąża była już mocno zaawansowana, a dziecko już na tyle duże, że ruszało się w brzuchu. Jest to możliwe zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko nie powoduje powiększenia brzucha. Nieznaczne powiększenie brzucha pojawia się zwłaszcza u kobiet z otyłością brzuszną, które zawsze mają zaokrąglony brzuch.

Ruchy dziecka w pierwszych miesiącach życia dziecka w łonie kobiety niestety nie są do końca jednoznacznie rozpoznawalne przez kobiety. Jeśli kobieta nie wie, że jest w ciąży, to ruchy dziecka mogą jej przypominać niestrawność orz ruchy w jelitach. Jednakże kiedy już mija dwudziesty tydzień ciąży, to nie da się najczęściej już ukryć, że ruch jest inny niż cokolwiek innego znanego na świecie i tylko kobiety w ciąży znają takie uczucie. Ponadto, rozrośnięte dziecko jest w stanie przyciskać niektóre narządy wewnętrzne, dlatego ból tym spowodowany rzadko może być pominięty. Istnieją kobiety, które potrafią jednakże ignorować niemal wszystkie znaki na niebie i ziemi i nie myśleć o ciąży. Znane są przypadki kobiet, które w czasie całych dziewięciu miesięcy ciąży nie były w stanie rozpoznać swojego stanu do tego stopnia, że kiedy przyszły bóle porodowe, które z natury są dość ciężkie do przejścia dla kobiety, to pojawiły się u takiej kobiety myśli o tym, że boli je żołądek.