Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

miesiączka

Miesiączka w czasie ciąży

Istnieją kobiety, które nie wiedziały, że są w ciąży aż do ostatniego miesiąca. Wydaje się, że już pierwsze objawy ciąży pozwalają stwierdzić, że w ciele kobiety dzieje się coś nienormalnego i dziwnego, jednakże, jak widać, niektóre kobiety kompletnie takich pierwszych objawów nie czuły lub udawały, że nie czują. Jak to się stało? Ginekolodzy, lekarze, a także zwykłe kobiety, które były w ciąży niejednokrotnie, twierdzą, że jest to możliwe jeśli kobieta w ogóle nie odczuwa żadnych dolegliwości lub jeśli nie spodziewa się, że może być w ciąży, bo się świetnie na co dzień zabezpiecza. Niektóre kobiety mają okres w ciąży i to tym bardziej sprawia, że mogą być zdezorientowane i mogą być pewne, że w ciąży nie są. Według lekarzy, prawie co czwarta kobieta ma okres w czasie ciąży. Jednakże nie jest to pełen okres, a jedynie plamienie, w którym nie wydziela się żadne jajeczko. Skąpe plamienie podczas okresu może być tłumaczone przez wiele kobiet jak objaw stresu. Takie objawy jako skąpe krwawienie podczas okresu zdarzają się także podczas stanów zapalnych macicy, czy też jakichkolwiek chorób.

Niekiedy nawet przeziębienie może wpływać na to, że kobieta ma bardzo skąpy okres i praktycznie nie krwawi. Większość kobiet jednakże na szczęście nie ma okresu w czasie ciąży i ustanie okresu to podstawowy pierwszy objaw ciąży i tego, że jest się w odmiennym stanie. Jak przekonać się, że jesteśmy w ciąży? Należy zrobić test ciążowy, który potwierdzi to lub zaprzeczy z dość dużą dozą prawdopodobieństwa. Możliwe jest niestety czasami lekkie przekłamanie wtedy, kiedy robimy test ciążowy jeszcze kiedy jest za wcześnie, czyli kiedy zarodek nie zdążył implantować się w ścianie macicy. Dopiero kiedy zarodek wbija się w ścianę macicy, ciało kobiety wydziela hormon, który jest wykrywany przez testy ciążowe współcześnie produkowane. Test ciążowy powinno zrobić się rano, kiedy jeszcze nie oddawałyśmy moczu. Pierwszy mocz jest najlepszy, bo ma najwyższe stężenie hormonów. Warto poczekać do momentu kiedy powinnyśmy mieć okres i po około dwóch lub trzech dniach od minionego terminu zrobić test.