Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

kalorie

Dieta 1000 kalorii

Dieta tysiąca kalorii to jedna z najbardziej skutecznych diet, jakie można stosować jeśli chcemy schudnąć. Jeśli będziemy stosować tę dietę mądrze, będziemy mogli także liczyć na znaczącą poprawę zdrowia. Dieta ta zakłada całkowitą kontrolę nad spożywanymi pokarmami każdego dnia przez osobę, która stosuje tę dietę. Jest ona prosta – w ciągu dnia trzeba zjeść tylko to, co ma łącznie tysiąc kalorii. Jest to wystarczająca ilość aby człowiek mógł przeżyć. Jednakże jeśli uprawiamy sport bardzo intensywnie i codziennie mamy kilkugodzinne treningi, wtedy powinniśmy zrezygnować z tej diety. Organizm sportowca potrzebuje znacznie więcej energii, którą trzeba dostarczyć mu w postaci jedzenia. Można jeść praktycznie wszystko, co jest plusem tej diety.

Można więc jeść słodycze, a także tłuszcze. Jednakże trzeba pilnować dokładnie ilości spożywanych kalorii. Jeśli zjemy batonika na śniadanie, nie będziemy mogli zjeść kanapek, które mają tę samą wartość energetyczną dla naszego organizmu, a są zdrowe i znacznie bardziej sycące niż batonik. Dieta tysiąca kalorii tak naprawdę może być trudna dla osób, które na co dzień zjadają mnóstwo jedzenia, dlatego nie należy zacząć stosować diety tysiąca kalorii z dnia na dzień, nagle. Należy rozpocząć na początek od zmierzenia dokładnie ilości spożywanych kalorii, a następnie ograniczyć je tak, aby możliwie zbliżały się do tysiąca. Może to być tysiąc pięćset, a następnie tysiąc dwieście po tygodniu stosowania diety. Na koniec należy dotrzeć do tysiąca kalorii i stosować taką dietę aż do momentu osiągnięcia przez nas określonego rezultatu, czyli spadku wagi. Jeśli już waga spadnie, można dołączyć ćwiczenia, zmienić swój tryb życia i sposób żywienia na nieco bardziej zdrowy. Nie można dopuścić do powrotu do objadania się po zakończeniu odchudzania się, bo wtedy będzie czekało nas nagłe przytycie, czyli klasyczny efekt jojo. Stosowanie diety tysiąca kalorii powinno przebiegać spokojnie, jednocześnie trzeba wypijać mnóstwo płynów, dostarczać sobie prawie trzech litrów dziennie co najmniej.