Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

dobieranie

Indywidualna dieta dla każdego

Wszyscy pseudo naukowcy, pseudo dietetycy i specjaliści „od wszystkiego”, którzy tak namiętnie namawiają nas do stosowania różnych diet cud, z pewnością będą oburzeni tym, że prawdziwi lekarze i profesjonaliści w zakresie dietetyki za nic mają ich porady i wskazówki. Trzeba bowiem powiedzieć jasno, że żadna fantastyczna, doskonała i zawsze działająca dieta cud nigdy nie istniała, nie istnieje obecnie i z pewnością nie będzie istnieć w przyszłości. Dlaczego? Ponieważ każdy organizm jest tworem indywidualnym i unikatowym, który na własny sposób przechodzi przez taki proces jak metabolizm, trawienie czy spalanie tkanki tłuszczowej. Z tego powodu wiele osób może jeść bardzo mało, ale gwałtownie tyć lub wręcz odwrotnie – zjadać ogromne ilości jedzenia, a waga mimo to nie rusza z miejsca.
Słuchanie pseudointelektualnych wywodów o tym, jak „dieta cud” zmieniła komuś życie, można nas wprawić w jeszcze większe kompleksy – bo skoro u kogoś ta dieta zadziałała, to czemu nie działa u mnie? Zamiast szukania dietetycznych porad w Internecie czy radzenie się osób, które o profesjonalnej dietetyce nie mają zielonego pojęcia, zawsze lepiej zasięgnąć rady u źródła. Wizyta u specjalisty – lekarza dietetyka – potrwa zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, a w jej czasie uzyskamy odpowiedzi na wszystkie dręczące nas pytania oraz porady dotyczące tego, jak naprawdę skutecznie (choć nie zawsze szybko) można schudnąć. Profesjonalny dietetyk zbierze bowiem najpierw wywiad środowiskowy od nas samych, dowie się, co jemy a czego nie, jakie potrawy lubimy, a które nam nie smakują, w jaki sposób je przyrządzamy i z jakich składników żywieniowych korzystamy. Na podstawie takich informacji specjalista jest w stanie nie tylko dobrać nam smaczną i pożywną dietę odchudzającą, ale również określić bezpośrednie przyczyny naszej za dużej wagi. To istotne, ponieważ niekiedy nadmierna tusza jest wynikiem złej gospodarski hormonalnej, przyjmowanych leków czy przebytych chorób i nie ma nic wspólnego ze złym odżywianiem się.