Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Suche oczy

Jeśli chcesz przeciwdziałać powstawaniu suchości w oczach, musisz stosować się do kilku podstawowych wskazówek, które postaramy się przedstawić w tymże artykule. Po pierwsze, prostą drogą do nawodnienia w odpowiednim stopniu wszystkich narządów w ciele jest nawodnienie całego organizmu. Należy dbać o to, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wody. Najtrudniej jest pilnować odpowiedniego nawodnienia organizmu w czasie zimy. Kiedy jest lato, dostajemy jasny sygnał o tym, że potrzebujemy wody jest pocenie się, jeśli natomiast chodzi o zimę, nie mamy takich znaków, dlatego łatwo jest nam się odwodnić w lekkim stopniu.

Poza tym odpowiednie nawodnienie organizmu pozwala nam pozbyć się częściowo przejściowych problemów z koncentracją, za które odpowiada właśnie nieodpowiednie nawodnienie organizmu. Warto pić codziennie kilka szklanek różnych płynów – niekoniecznie musi być to woda, mogą to być też płyny w postaci zupy, tak popularnej w Polsce w zimie, kiedy temperatura mocno spada poniżej zera zupa rozgrzewa najlepiej. Zdrowie oczu można wspomagać poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Dieta dla zdrowia oczu powinna być bogata szczególnie w witaminę A. Można także stosować odpowiednie preparaty, które będą nawilżały oczy i jest to szczególnie polecane osobom, które przez wiele godzin dziennie pracują przed ekranem monitora oraz osobom, które oglądają telewizję przez długi czas dziennie. Jeśli będziemy zaniedbywać nasze oczy, możemy doprowadzić do powstania u nas zespołu oka suchego. Objawia się on trwałym zaczerwienieniem oczu, uczuciem dyskomfortu, pieczeniem, swędzeniem. Mamy wtedy potrzebę wciąż trzeć oczy, jesteśmy nadwrażliwi na światło, oczy nam jakby bolą. Należy udać się z takim stanem do okulisty, który pozwoli nam na odczucie ulgi poprzez zapisanie nam odpowiednich preparatów do wyleczenia zespołu suchych oczu. Zazwyczaj są to krople lub maści, które należy wpuszczać do kącika oka lub bezpośrednio na źrenice. Nieleczona choroba może doprowadzić do pogorszenia wzroku.