Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Skuteczna dieta na odchudzanie

O skuteczności wielu kuracji odchudzających mówiono już bardzo dużo: przeprowadzano testy, badania, analizowano i porównywano ze sobą konkretne diety. A wszystko w poszukiwaniu takiej kuracji, która mogłaby być uniwersalnie stosowana w każdym przypadku, niezależnie od tego, o jaki organizm chodzi i jak on funkcjonuje. Stosując dietę na odchudzanie trzeba bowiem pamiętać, że nie można troszczyć się wyłącznie o samo zrzucenie zbędnych i niechcianych kilogramów, ale również o zachowanie swojego zdrowia. Z tego względu wszelkie diety polegające na okresowych głodówkach powinny być całkowicie zakazane, ponieważ jedynie szkodzą naszemu organizmowi i nie przynoszą żadnych pozytywnych efektów. Trzeba bowiem być wyjątkowo naiwnym, aby uwierzyć, że trzydniowy okres bez jedzenia faktycznie pozwoli nam zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.
Sfera stosowanych i zalecanych współcześnie diet odchudzających jest bardzo rozległa: od diet owocowych i warzywnych, przez diety kalafiorowe, dyniowe czy buraczane, po popularne diety kapuściane, ryżowe, kopenhaskie albo dietę Dukana. I choć każda z nich ma niewątpliwie swoje liczne zalety i w pewnych warunkach faktycznie pozwala na skuteczne i szybkie chudnięcie, to jednak stosowanie ich bez choćby minimalnej wiedzy na temat naszego organizmu może być dość niebezpieczne. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji odchudzającej warto się najpierw zastanowić, jakie jest podłoże naszej otyłości: czy powodem jest zbytnie obżarstwo czy też przyczyny tkwić mogą na przykład w przyjmowanych lekach. Nie ma również co patrzeć na tak zwane wskaźniki skuteczności, które charakteryzują poszczególne diety – jeśli chcemy mieć pewność, że w naszym wypadku ta skuteczność będzie wysoka, to trzeba po prostu samemu ją zastosować i sprawdzić osobiście wynikłe efekty. Odchudzając się należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru: stosujemy tylko jedną dietę naraz i staramy się przestrzegać jej w każdym punkcie, nawet jeśli zakłada ona rezygnację z palenia, które jest jednym z naszych nałogów.