Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Różne możliwości

image Jak najbardziej będziemy mieli w tym wszystkim wiele różnych możliwości. Medycyna jak najbardziej będzie nam te wszystkie możliwości dawała. Można się tym zainteresować i można na to jakoś sobie pozwolić. Przecież nie ma z tym kłopotów i przecież nie ma w tym nic złego. Możliwości jak najbardziej będą dla nas. Każdy z nas może o tym wiedzieć i każdy z nas może na spokojnie to wszystko sobie przemyśleć. Wiele może od nas zależeć i wiele będzie dla nas jakoś można mieć na to swoje opcje i jakoś można mieć na to swoje kwestie. Każdy może na spokojnie jakoś to wszystko sobie przemyśleć. Będą różne możliwości i będą różne opcje. Wiele będzie od nas zależało, jeśli tylko chcemy. To wszystko jak najbardziej będzie naszą kwestią. Korzystajmy z tego, jeśli tylko chcemy. Na pewno mamy na to wszystko jakieś swoje prawa. Można to zrozumieć i można na spokojnie to wszystko sobie przemyśleć. Medycyna i jej wszystkie możliwości jak najbardziej będzie dla nas. Warto jakoś sobie to wszystko przemyśleć. Nie ma na to innych sposobów.