Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Przeprowadzić skuteczną terapię

image Gabinet terapeutyczny zasłynął w ostatnich tygodniach za sprawą terapii, jaką wprowadził do swojej oferty. Jest to forma terapii, skierowana do ludzi uzależnionych od zakupów. Zakupoholicy to jak się okazuje, plaga wśród wielu kobiet, mężczyzn a nawet młodzieży. Nie zbadano do tej pory mechanizmu, który powoduje tego typu uzależnienie, jednak jak mówią uczestnicy terapii są już pierwsze efekty. Terapeuci, którzy od lat prowadzą terapie wśród uzależnionych, twierdza natomiast ze każdym uzależnieniem kieruje ten sam mechanizm. Zmieniają się tylko rzeczy, od których można się uzależnić. Nałóg, uzależnienie – jakkolwiek by tego nie nazwać – to choroba, z której wyjść jest bardzo ciężko. Zdaniem terapeutów przyczyna leży w głowie pacjentów. Trzeba im tylko odpowiednio wszystko poukładać. Tak, aby to oni rządzili swoimi myślami, swoim życiem, a nie nałóg rządził nimi. To długa droga, przy leczeniu każdego uzależnienia. Jednak z całą pewnością warto jest podjąć to wyzwanie i spróbować wyleczyć się z problemów związanych z uzależnieniem.