Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Poród na pokładzie

Stewardesy spanikowały, nikt nie wiedział co robić, oprócz młodego studenta. Przypominając sobie całą wiedzę nabytą podczas studiów, pomógł rodzącej kobiecie i był przy niej przez 7 następnych godzin lotu. Nie odstępował jej na krok, wspierał dobrym słowem, a jak przyszedł moment rozwiązania poradził sobie wręcz podręcznikowo. Gdy samolot lądował, na jego pokładzie był jeszcze jeden mały pasażer, cały i zdrowy dzięki studentowi położnictwa. A on sam pozostał skromny, mówiąc, że wszystko co wie, zawdzięcza profesorom i matce, która jest położna z Wałbrzycha. Zarówno matka jak i dziecko zostali przewiezieni do szpitala, gdzie po badaniu okazało się, że byli w dobrych rękach. Jak widać, młody jeszcze mężczyzna udowodnił, że nie trzeba być kobietą, by być dobrym położnikiem i umieć odnaleźć się w sytuacji. Po prostu trzeba mieć do tego serce i starać się z całych sił pomóc osobie, która potrzebuje właśnie pomocy. On z pewnością sobie poradził na 100 procent.