Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Poradnia chorób piersi

Każda kobieta powinna dbać odpowiednio o swoje zdrowie. Jedną z poradni, która powinna być regularnie odwiedzana oprócz poradni ginekologicznej jest poradnia chorób piersi. Każda kobieta przynajmniej raz w roku powinna się w niej stawić, by wykonać badania profilaktyczne. Do takiej poradni potrzebne będzie nam skierowania od lekarza ogólnego lub innego lekarza, który takie skierowanie wypisze. Następnie umawiamy się na wizytę. To, jakie badania będą wykonane zależy już od naszego wieku i stanu zdrowia. Na wizycie zwykle jako pierwsze wykonywane jest badanie piersi przez lekarza. Następnie decyduje on, na jakie badanie diagnostyczne chce nas wysłać. Z pewnością będzie to albo mammografia albo USG piersi. Na mammografię skierowane zostają Panie w starszym wieku, jeżeli chodzi o USG piersi to zwykle są to kobiety młodsze.

Czasami jednak zdarzają się odstępstwa i młoda kobieta może dostać skierowanie na mammografię, starsza natomiast na USG. Wszystko zależy od utkania piersi, które ma znaczenie podczas wykonywania konkretnego badania. Jeżeli badania wyjdą dobrze, wówczas wystarczy to lekarzowi stwierdzić, że wszystko jest w porządku i z pewnością zaprosi nas na wizytę kontrolną za rok. Jeżeli jednak badania wyjdą źle, na przykład w piersi będzie występował , jakiś guzek nieznanego pochodzenia, wówczas z całą pewnością zostaniemy skierowane na dalsze badanie, jakim jest biopsja piersi. Biopsja piersi polega na pobraniu materiału do badania histopatologicznego. Materiał pobierany jest oczywiście z piersi, w której znajduje się guzek. Pobrany materiał przekazywany jest w odpowiednie miejsce, w którym patomorfolodzy oceniają, czy guzek jest złośliwy czy też nie. Takie wyniki badań możemy odebrać po około 1-2 tygodniach. Wiele kobiet uważa, że lepiej nie zgłaszać się na badania, gdyż dzięki temu można uniknąć tego, że podczas badań zostanie coś wykryte. Jest to jednak z najgłupszych decyzji. Warto wiedzieć, że rak piersi nie należy do najgorszych nowotworów i można go wyleczyć. Zasada jest jednak taka, że rak ten musi być wykryty we wczesnym stadium, tylko wtedy możemy liczyć na jego wyleczenie. Nie ma, więc co zwlekać. Już dzisiaj zapisz się do poradni chorób piersi, w której lekarz przeprowadzi odpowiednie badania profilaktyczne.

Dodaj komentarz