Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Pomoc lekarza

Dzięki temu wcale nie musimy się martwic tym, ze zrobimy coś złego przy tej osobie. Ona każde nasze zachowanie uzna za jak najbardziej normalne i typowe dla nas, ponieważ jeszcze nas nie zna. W miarę jak długo będziemy mieli z takich psychologiem terapię, on będzie nas poznawał, ale na epwnio nie będzie wchodził bardzo głęboko w sferę naszej intymności. Dizki temu możemy raczej czuć sie bezpiecznie i nie bedizmey mieli żadnych kłopotów tym, by się komuś zwierzyć czy wyżalić. Rzecz jasna problem rozwiązuje się sam, jeśli mamy wśród nas przyjaciół, którzy zawsze i o każdej porze dnia i nocy są gotowi do tego, by się nami zająć i by z nami porozamwiać. Bardzo dobrze jest mieć przyjaciół i bliskie nam osoby, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, ze ludzi także troszczą sie o nasz los i są nam gotowi pomoc. To jest bardzo istotne i jeśli będziemy sobie z tego zdawali sparwdę, to na pewno bedzie nam dużo łatwiej przechodizc przez tego rodzaju różnorodne duchowe rozterki.