Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Okulista

image Najbardziej znani okuliści to tacy, których łatwo znaleźć, ale trudno się do nich dostać. Ich gabinety są oblegane przez pacjentów. Pewien wspaniały okulista, tak ocenia tę sytuację: „nie potrzebuję reklamy, najlepszym dowodem na to, ze jakość moich usług jest wysoka, są mi pacjenci. A na ich brak narzekać nie mogę” Tak rzeczywiście jest, obojętnie kiedy odwiedzi się ten gabinet, zawsze jest pełen ludzi, kolejki są długie, mimo, iż to gabinet prywatny, Jak mówią czekający na wizytę, warto zapłacić każde pieniądze za wizytę u tego lekarza. Wielu pacjentów wspomina, ze lekarz uratował ich przed stołem operacyjnym. Właściwie zdiagnozował ich schorzenia i udało się wyleczyć wzrok bez operacji. To bardzo wdzięczni pacjenci, mający niesamowite zaufanie do swego okulisty. Nic dziwnego. Współpracuje on z fachowcami na całym świecie. Kilka razy w roku, wyjeżdża na sympozja do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznaje nowe techniki leczenia wad wzroku To pozwala mu wprowadzać w Polsce pionierskie metody, które są jeszcze w Europie, mało znane.