Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Nerki

Nerki należą do jednych z najważniejszych organów w naszym organizmie Oczywiście nie ma mniej lub ważnych organów, gdyż wszystkie są nam potrzebne do życia i prawidłowego funkcjonowania aczkolwiek nerki to dosyć ważny narząd. Jest on między innymi odpowiedzialny za filtrację krwi. Jeśli nerki, to i również mocz. Czasami człowiek ma z nimi ogromne problemy. Jeśli choroba jest zaawansowana nawet pojawia się ryzyko usunięcia jednej z nerek, ale spokojnie. Bez jednej nerki da się żyć. Oczywiście wiąże się to z pewnym ograniczeniami, ale tak naprawdę nie jest aż tak ciężko, jakby się mogło wydawać. Powinniśmy również pamiętać o tym, iż w nerkach zwykle tworzą się kamienie nerkowe, które są spowodowane, między innymi szczawianami, które znajdują się w większości w surowych warzywach. Aby zmniejszyć ryzyko ich powstawania w naszych nerkach warto jest po prostu zainwestować pieniądze w dobrej jakości jedzenie, czyli między innymi takie, które będzie składało się w znacznym stopniu z białka. Mam tutaj na myśli oczywiście mleko i produkty mleczne.

Białko niszczy szczawiany. Trzeba o tym pamiętać. Najważniejsze podczas dbania o nerki jest to, aby je szanować. Wykonując na przykład systematycznie lewatywy nie tylko polepszymy funkcjonowanie samego układu wydalniczego, ale i również wątroby, bo jakby na to nie patrzeć to właśnie wątroba – tuż po nerkach jest również bardzo ważnym organem. A w jaki sposób można dbać o nerki? Między innymi pijąc dużo wody. To właśnie ona jest dla naszych nerek wręcz zbawieniem. Najlepszej jakości woda to taka, która jest czysta, wolna od chemii czy też metali ciężkich. Mam tutaj na myśli wodę destylowaną. Jak ją otrzymać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w internecie. Choć najlepszej jakości napojem a wręcz eliksirem życia dla naszych nerek są przede wszystkim soki własnej roboty czyli takie, które zostały wyciśnięte przez sokowirówkę lub wyciskarkę. Wtedy zawsze wychodzi sok najlepszej jakości. A woda, która się w nim znajduje jest najwyższej jakości ze względu na to, iż jest destylowana z dodatkową ilością witamin i minerałów.