Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Nadużywanie alkoholu

Nadużywanie alkoholu wcale może nie być takie dobre jak wielu osobom się wydaje. Niestety problem jest taki, iż wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego w jaki sposób się odżywiają i do tego piją. Najgorzej jest chyba w przypadku wszystkich tych osób, które w nadmiernej ilości spożywają alkohol nietrafnego pochodzenia i co najważniejsze kiepskiej jakości. Tego typu alkohol jest niestety szkodliwy dla zdrowia a w wielu przypadkach również śmiertelny. Aby to zmienić warto jest po prostu dowiedzieć się skąd on pochodzi i nie kupować, jeśli nie znamy jego źródła pochodzenia. Myślę, że lampka dobrego wina czy też piwo w niewielkich ilościach jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Trzeba po prostu alkoholem się delektować a nie traktować jak wodę. Nadużywanie alkoholu nie tylko niszczy nasze zdrowie fizyczne, ale i również psychiczne. Jakby na to nie patrzeć alkohol w znacznym stopniu uzależnia. I niestety taka jest prawda. Ale kiedy pijemy z głową i wiemy kiedy powiedzieć sobie dość, wtedy bez wątpienia będzie zdecydowanie lepiej. Jak zapewne zauważyłeś większość osób, kiedy pije na różnych imprezach udaje twardzieli. Na drugi dzień te same osoby po wypiciu alkoholu są na etapie umierania.

No ale trudno. Jak wiesz możliwości w tym temacie jest naprawdę sporo. Trzeba tylko wiedzieć jak wybrnąć z owej sytuacji. Wiem o tym, iż istnieje sporo takich ludzi którzy po prostu nie przepuszczą okazji wypicia czegoś za darmo. No ale to już jest kwestia tego czy Ci ludzie to smakosze alkoholu czy już tylko zwykli alkoholicy. Odpowiedź na to pytanie pozostawiam już tylko Tobie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyś wiedział, że picie alkoholu w zbyt dużych ilościach nie jest zbyt dobre dla naszego zdrowia i czy to się komuś podoba czy też nie – taka właśnie jest prawda. Więcej na temat skutków ubocznych w picu alkoholu możesz znaleźć między w sieci gdzie aż się roi od wielu stron o tej tematyce. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż Polacy już mają taka mentalność. Lubia po prostu sobie wypić, ale kiedy zaczynają pojawiać się problemy zdrowotne – często żałują ów decyzji.