Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Medycyna estetyczna

Jedną z najbardziej popularnych a także bardzo intensywnie rozwijających się dziedzin jest medycyna estetyczna. Do atutów medycyny estetycznej można zaliczyć przede wszystkim możliwość korzystania z usług medycznych, które pozwalają na poprawienie wyglądu bez konieczności stosowania bardzo skomplikowanych metod. Przede wszystkim w ramach medycyny estetycznej nie trzeba korzystać ze skalpela, a lekarze korzystają przede wszystkim z innowacyjnych urządzeń oraz bardzo skutecznych preparatów, które pozwalają na uzyskanie wyjątkowych efektów w poprawie wyglądu skóry twarzy, szyi czy wyglądu ciała. Postęp w zakresie stosowanych metod w ramach medycyny estetycznej przekłada się między innymi na to, że możliwe jest korzystanie z bezpiecznych a jednocześnie zapewniających często wyjątkowe efekty w zakresie poprawy wyglądu metody. Jednocześnie coraz łatwiej jest uzyskać dostęp do profesjonalnych miejsc, w których realizowane są zabiegi medycyny estetycznej, co wynika z coraz większego dostępu do takich usług, szczególnie w klinikach oaz gabinetach w największych miastach.