Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Medycyna

Studia medyczne to studia dla wybrańców, którzy chcą 6 lat poświecić na naukę i to niezbyt łatwych rzeczy, np. wszystkich kości w ciele człowieka i innych wielu szczegółów i nazw nie tylko po polsku ale i po łacinie. By dostać się na medycynę trzeba być dobrze przygotowanym z biologii, ale nie tylko w zakresie podstawowym ale tez z genetyki, z chemii ale i dobrzy matematycy tez się przydadzą. Studia to wiele zajęć teoretycznych i praktycznych, praktyki w szpitalach, przychodniach, wizyty w prosektorium, praca w laboratoriach, doskonalenie swoich umiejętności w wybranej specjalizacji. Ukończenie studiów i obrona dyplomu to jednak nie wszystko, trzeba zdać egzamin końcowy i dostać się na staż, by wyrobić sobie opinię, nabrać praktyki i szukać dla siebie miejsca w jakimś szpitalu czy przychodni. Największa zaleta lekarza jaka może on mieć to doświadczenie ale tez zapał do ratowania ludzi. Prywatny lekarz to dopiero kolejny etap w karierze medycznej osiągnięty gdy już ma się ustabilizowana pozycje zawodową.