Szukaj
Kalendarz
  Maj 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Leczenie

Żylaki

Żylaki niestety w dzisiejszych czasach stają się co raz to bardziej popularne, jeśli tak to można nazwać. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak one powstają i co jest ich przyczyną? Przede wszystkim, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie powinniśmy najpierw dowiedzieć się czym ów żylaki są. Termin dosyć popularny i znany, jakby nie na to patrzeć. Żylaki występują zwykle u kobiet. Kobiety z natury mają z nimi do czynienia na nogach, brzuchu czy też rękach. Choć nie oznacza to to, że mężczyźni nie są na nie narażenie. Żylaki mogą powstać na skutek szybkiego przybierania masy ciała tzn szybkie tycie albo też ze względu na brak ruchu. Wszystkie te przyczyny łączy jedna – podstawowa. Nieodpowiednia dieta pudełkowa warszawa. Niewłaściwa zdrowa dieta jest tutaj jak najbardziej winna. Kiedy dana kobieta lub mężczyzna, który cierpi na żylaki odżywia się w sposób nieprawidłowy może to nie tylko doprowadzić do tego, iż będą one bardziej widoczne, ale mogą się stac przyczyną wielu chorób.

Chorób, które z natury są dosyć poważne. Dlatego jeśli chcesz pozbyć się żylaków przede wszystkim powinieneś pozbyć się ich przyczyny czyli nieodpowiedniej diety odchudzajace. Spotkałam się z wieloma osobami, które tylko i wyłącznie chcieli pozbyć się żylaków z wierzchu – z powierzchni swojej skóry – w tym celu stosując różnego rodzaju kremy. Jak wiemy kremy działają tylko na jakiś czas i mogą w mniejszym lub większym stopniu je tylko zamaskować. Jeśli chcemy pozbyć się ich raz na zawsze, powinniśmy zniszczyć ich przyczynę. W takim wypadku nawet mała zmiana diety na bardziej lekkostrawną oraz niewielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza w tych partiach gdzie zaczęły pojawiać się żylaki – mogą przynieść pierwsze, upragnione efekty. Oczywiście to nie jest tak, iż po tygodniu stosowania ów rad znikną Ci wszystkie żylaki. Tu trzeba przede wszystkim ogromnej siły, samodyscypliny oraz zaparcia w tym co się robi. Jeśli będziesz odważny i co najważniejsze konsekwentny odniesiesz pierwsze sukcesy. Ale na nie zwykle dosyć długo się czeka. Ale uwierz mi, że naprawdę warto.

Nerki

Nerki należą do jednych z najważniejszych organów w naszym organizmie Oczywiście nie ma mniej lub ważnych organów, gdyż wszystkie są nam potrzebne do życia i prawidłowego funkcjonowania aczkolwiek nerki to dosyć ważny narząd. Jest on między innymi odpowiedzialny za filtrację krwi. Jeśli nerki, to i również mocz. Czasami człowiek ma z nimi ogromne problemy. Jeśli choroba jest zaawansowana nawet pojawia się ryzyko usunięcia jednej z nerek, ale spokojnie. Bez jednej nerki da się żyć. Oczywiście wiąże się to z pewnym ograniczeniami, ale tak naprawdę nie jest aż tak ciężko, jakby się mogło wydawać. Powinniśmy również pamiętać o tym, iż w nerkach zwykle tworzą się kamienie nerkowe, które są spowodowane, między innymi szczawianami, które znajdują się w większości w surowych warzywach. Aby zmniejszyć ryzyko ich powstawania w naszych nerkach warto jest po prostu zainwestować pieniądze w dobrej jakości jedzenie, czyli między innymi takie, które będzie składało się w znacznym stopniu z białka. Mam tutaj na myśli oczywiście mleko i produkty mleczne.

Białko niszczy szczawiany. Trzeba o tym pamiętać. Najważniejsze podczas dbania o nerki jest to, aby je szanować. Wykonując na przykład systematycznie lewatywy nie tylko polepszymy funkcjonowanie samego układu wydalniczego, ale i również wątroby, bo jakby na to nie patrzeć to właśnie wątroba – tuż po nerkach jest również bardzo ważnym organem. A w jaki sposób można dbać o nerki? Między innymi pijąc dużo wody. To właśnie ona jest dla naszych nerek wręcz zbawieniem. Najlepszej jakości woda to taka, która jest czysta, wolna od chemii czy też metali ciężkich. Mam tutaj na myśli wodę destylowaną. Jak ją otrzymać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w internecie. Choć najlepszej jakości napojem a wręcz eliksirem życia dla naszych nerek są przede wszystkim soki własnej roboty czyli takie, które zostały wyciśnięte przez sokowirówkę lub wyciskarkę. Wtedy zawsze wychodzi sok najlepszej jakości. A woda, która się w nim znajduje jest najwyższej jakości ze względu na to, iż jest destylowana z dodatkową ilością witamin i minerałów.

Nowotwory

Nowotwory stają się z roku na rok co raz to bardziej popularne, że tak to brzydko nazwę. Niestety odsetek osób, które chorują na dzień dzisiejszy na ów chorobę jest przerażające. A jak pokazują dane statystyczne sprzed kilku lat – każdego roku jakby nie na to patrzeć przebywa co raz to większa liczba ludzi chorych na tą poważną i zwykle śmiertelną chorobę. Choć medycyna w tej dziedzinie mocno poszła do przodu na dzień dzisiejszy tak jak i przed laty – rak nadal wydaje się być nie uleczalną chorobą z którą po prostu większość osób musi nauczyć się żyć – przez pewien czas. Ale teraz rodzi się pytanie dlaczego rak jest taki ciężki do wyleczenia i czemu powstaje? Spróbuje pokrótce odpowiedzieć na ów pytania. Nowotwór powstaje praktycznie zawsze z powodu nieodpowiedniej diety, uwarunkowań genetycznych a także braku ćwiczeń fizycznych. Rak to nic innego jak nasze, zmutowane komórki, które aby żyć, niszczą zdrowe. To sprawia, iż rak zjada nas od środka. Wtedy stosuje się chemie, która ma celu zniszczenia „zakażonych” komórek. Niestety chemia zabija nie tylko chore komórki, ale i również te zdrowe co w konsekwencji powoduje iż pacjent chory na raka zaczyna czuć się nie tylko źle, ale i również tak wyglądać. To właśnie chemia powoduje, iż osobom chorym na raka wypadają włosy – nie rak.

Dlatego też, w przysłowiu – lepiej zapobiegać niż leczyć jest naprawdę sporo prawdy. Stosując właściwą dietę i ćwiczenia fizyczne – po prostu zdrowo się odżywiając – myślę, że mało prawdopodobne jest to, iż nasza skromna osoba mogłaby zachorować na raka. Wracając do samego tematu. Wiem, iż dużo się mówi o alternatywnych sposobach leczenia raka. Mam tutaj na myśli różnego rodzaju kliniki, które pomagają w leczeniu różnego rodzaju chorób. Czy są one skuteczne? Znam osobiście sporo ludzi, którzy zawdzięczają im życie. A zdecydowali się na nie, gdyż już nie mieli niczego do stracenia. Kiedy większość osób widzi, iż nie ma żadnych rezultatów w stosowaniu chemii, wtedy zaczynają się zastanawiać nad jej przerwaniem, gdyż osłabia ona w dosyć znaczny sposób nasz organizm. A przecież nasze ciało musi mieć siły, żeby walczyć z rakiem. Warto jest dowiedzieć się sporo na ten temat i podjąć właściwą dla siebie decyzję.