Szukaj
Kalendarz
  Maj 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Ciąża

Prywatne porody

Oprócz tego kobieta nie będzie musiała słuchać poleceń lekarza i rodzić w takiej pozycji, w jakiej będzie jej najwygodniej. Kobieta nie będzie jednak sama, pomagać jej będzie położna, która jest wyspecjalizowana w opiece nad kobietami w ciąży i samym porodem oraz ewentualnie partner życiowy partnerki, a ojciec dziecka. Położnictwo jest dostępne dla każdego, wystarczy zadzwoni do tych, które prowadzą własną działalność lub do firmy, dla których pracują. Położne znajdziemy również w różnego rodzaju przedszkolach czy szpitalach jednak nie będziemy mieć tam jej wyłącznie dla siebie gdyż często na oddziale jest dostępna tylko jedna położna dla kilkunastu matek. Praca położnych jest traktowana na równo z pracą lekarzy, lekarz nie może mówić położnej, co ma zrobić gdyż nie jest jej zwierzchnikiem, natomiast położna nie może wykonywać wszystkich czynności, choć często się zdarza że położna zastępuje lekarza w podjęciu decyzji.

Położnictwo w warunkach domowych.

Położnictwo w Gliwicach jest coraz bardziej popularne z racji, iż coraz więcej par oczekujących dziecka decyduje się na poród we własnym domu. Jest to dobre rozwiązanie, ale na początek trzeba spełniać parę wymogów. Przede wszystkim przyszłą matka musi być zdrowa, jeżeli wcześniej nie chorowała zbyt często to ryzyko wystąpienia powikłań w czasie porodu jest niewielkie i taka kobieta może rodzic w domu. Kolejnym warunkiem porodu w domu jest zachowanie czystości w mieszkaniu, gdyż miejsce gdzie urodzi się dziecko musi być czyste. Kiedy spełniamy te dwa punkty możemy szukać adresy położnych? Znajdziemy je w Internecie bądź w książce telefonicznej, dodatkowo możemy poczytać opinie na ich temat osób, które wcześniej z ich usług korzystały, bądź skorzystać z polecenia przez osoby nam bliskie. Poród w domu to bardzo dobre rozwiązanie i gdy mamy możliwość z niego skorzystać to nie ma się, co zastanawiać. Oprócz tego, że przyszła matka będzie rodzić we własnych progach, a nie na szpitalnym łóżku pomoże jej pozbyć się sporej ilości stresu.

Porody w domu

Sam poród w domu to bardzo wielkie przeżycie dla wszystkich członków rodziny, mężczyzna jest również na swoim przez co bardziej okazuje swoje emocje oraz jest bardziej zaangażowany w poród. Ma to również plusy w przypadku gdy dziecko ma mieć starsze rodzeństwo gdyż mogą one malucha zobaczyć od razu po narodzinach a nie czekać na wizytę w szpitalu. Niestety jest też pewne ryzyko gdyż w przypadku gdy nastąpią jakieś powikłania nie będzie lekarza ani narzędzi odpowiednich to tego by pomóc kobiecie czy dziecku. Dlatego trzeba obliczyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia tak by w przypadku zbyt dużego jednak urodzić w szpitalu. Dlatego na poród w domu częściej decydują się kobiety zdrowe które nie mają problemów w czasie ciąży. Wiadomo że trzeba zadbać w domu o porządek oraz po porodzie udać się z dzieckiem, bądź zadzwonić po wizytę domową do lekarza, nigdy nie wiadomo czy dziecko urodzi się zdrowe i dlatego wizyta lekarza jest niezbędna dla jego dobra.

Nowoczesne położnictwo obecne w naszych domach.

Niektóre pary które spodziewają się dziecka decydują się na to że przyjdzie ono w ich domu. Jest to jednak bardzo rzadko spotykane i większość osób decyduje się rodzić w szpitalu w obawie przed ewentualnymi powikłaniami oraz z powodu problemów z ciążą. Dla osób które decydują się urodzić w domu mamy dobre nowiny, jest to mniej stresogenne niż poród w szpitalu z racji iż kobieta rodzi w miejscu które zna, pomaga to w czasie porodu i może go skrócić. Jednym wymogiem porodu w domu jest położna. Położna to osoba która pomaga kobiecie w ciąży, potem odebrać poród i zająć się dzieckiem. Położnictwo to nie praca tylko na jeden dzień gdyż położoną trzeba zatrudnić najpóźniej 3 miesiące przed planowanym porodem, z racji iż trzeba ją poznać no i oswoić się bądź co bądź z nieznaną nam osobą. Bez zbudowania zaufania niestety poród nie będzie przyjemny dla kobiety. Rola położnika jest bardzo prosta odpowiada on w czasie porodu za to by pomóc kobiecie, nie robi tak jak lekarz ze dyryguje kobietą tylko stara się jej pomóc w sytuacji gdy tego potrzebuje.

Położnictwo w Polsce.

Położnictwo zaliczane jest do dziedzin medycyny zajmujących się fizjologicznym okresem ciąży, porodu oraz połogu. Jest to dziedzina, która powinna ściśle współpracować z ginekologią. Pierwsze wzmianki o osobach pracujących w takim w charakterze położnik można odnaleźć już w starożytnych podaniach. Położnictwo rozumiane w sposób nowoczesny swoje początki ma w XVI wieku. Jest to dziedzina medycyny, która jest bardzo mocno sfeminizowana. Jest to zrozumiałe, ponieważ natura kobietom dała większą wrażliwość zajmowania się małymi dziećmi. Położne to prawie sto procent tej całej grupy zawodowej. Oczywiście można spotkać przypadki położonych płci męskiej, ale są to raczej wyjątki potwierdzające regułę. By zostać położnikiem z prawdziwego zdarzenia trzeba posiadać określone cechy charakteru. Tylko osoby, które z natury są opiekuńcze oraz gotowe do działania okażą się w przyszłości dobrym specjalistami z zakresu położnictwa. Oprócz tego bardzo ważnymi cechami w tym fachu jest umiejętność zachowania zimnej krwi w najtrudniejszych sytuacjach.