Szukaj
Kalendarz
  Maj 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Jak uniknąć zachorowania na grypę?

Są choroby, których boimy się ze względu na poważne komplikacje zdrowotne, jakie ze sobą niosą i są takie, których boimy się ze względu na poważne utrudnienie naszego codziennego funkcjonowania. Do tej pierwszej grupy można zaliczyć wszystkie dolegliwości na tle kardiologicznym, neurologicznym, chirurgicznym, internistycznym i każdym innym, wymagającym szybkiej lekarskiej interwencji. Druga grupa to choroby mniej niebezpieczne, ale za to bardzo wykańczające i wyjątkowo dolegliwe, jak zaparcia, biegunki, przeziębienia czy grypy. Nie oznacza to jednak, że takie choroby można zwyczajnie zignorować i nic z nimi nie robić, zwłaszcza gdy utrzymują się przez kilka dni i nie chcą ustąpić. Jednak interwencja medyczna w ich przypadku wygląda zupełnie inaczej niż na przykład przy chorobach nowotworowych czy różnego rodzaju zapaleniach.
Żeby więc nie utrudniać życia ani sobie, ani swojemu otoczeniu, ani lekarzom warto już zawczasu zadbać o profilaktyczne podejście do swojego zdrowia szczególnie w kontekście chronienia się przed grypą. Wbrew pozorom to choroba bardzo specyficzna i dzięki swojej strukturze ulega praktycznie co roku poważnym zmianom. Dlatego trudno z nią walczyć za pomocą szczepionek, które co jakiś czas się zwyczajnie dezaktualizują i należy je stale modyfikować. Z tego powodu szczepienia przeciw grypie należy regularnie powtarzać, a dodatkowo samemu zatroszczyć się o ochronę własnego organizmu, na przykład poprzez zwiększenie przyjmowanej dawki witamin. W okresie zimy, gdy mamy słabszy dostęp do świeżych owoców i warzyw witaminy w nich można zastąpić tabletkami, nie należy jednak całkowicie z nich zrezygnować. Warto również unikać przebywania w pomieszczeniach, w których znajdują się chore osoby – nawet jeśli mają tylko niewielki kaszel albo katar – bo może to być przyczyną złapania przez nas jakiejś poważniejszej infekcji. Trzeba się również ciepło i odpowiednie do pogody ubierać, aby nie przegrzać lub nie wyziębić organizmu oraz regularnie zażywać jakiejś aktywności fizycznej, która bardzo silnie wzmacnia naszą odporność.

3 odpowiedzi na „Jak uniknąć zachorowania na grypę?

Dodaj komentarz