Szukaj
Kalendarz
  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Główne choroby psychiczne

image W dzisiejszym zalatanym świecie coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju choroby psychiczne. Psycholog zauważa, ze sa one najczęściej spowodowane złym trybem, życia i nieprawidłowym odżywianiem. Psycholog dodaje do tego, ze bardzo dużo naszych zachowań warunkuje praca mózgu. Jeśli więc dobry psycholog stwierdzi u nas jakieś zaburzenia psychiczne, to może to być efektem włąsnei tego, ze nie do końca dobrze zadbaliśmy o nasz umysł i rozwój osobisty. Każdy człowiek ma bardzo różne instyntkty. U człowieka jest to raczej trochę uśpione i jeśli nigdy ktoś nie był w sytuacji zagrożenia życia, to an pewno bedzie wiedział, jak ma postępować. W zwiażku z tym czasami ludzie popasająw bardzo różne depresje i nerwice, poniewą zna przykąłd nie potrafią sobie za bardzo poradzic z rżnymi kłopotami wynikającymi z niespełnionych potrzeb. Okazuje się, ze nie zawsz emusza to być bardzo skonkretyuzowane i wypowiesizane potzreby, poniewaz czasmi ludzi przeżywaja załamania z powodu swoich podswiadomych urowjeń.