Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Długa droga

image Do tego, aby zostać lekarzem będzie naprawdę bardzo długa droga i chyba każdy może mieć tego świadomość. Jakoś zawsze na spokojnie można to sobie przemyśleć i jakoś zawsze na spokojnie można mieć w tym wszystkim swoje opcje. Każdy z nas może o tym wiedzieć i każdy z nas może na spokojnie zawsze to wszystko sobie przemyśleć. Wiele będzie dla nas i wiele będzie od nas zależało. Mamy na to swoje prawa i mamy na to swoje kwestie. Długa droga będzie, ponieważ trzeba wszystko poznać. Trzeba się wszystkiego nauczyć i trzeba wiedzieć wszystko o różnych chorobach. Innych opcji na to wszystko chyba nie będzie. Jakoś na spokojnie zawsze można się tym zainteresować i jakoś na spokojnie zawsze można znaleźć w tym wszystkim swoje kwestie. Chyba można na spokojnie jakoś to sobie przemyśleć i chyba na spokojnie można mieć na to swoje prawa, jeśli tylko będziemy chcieli. Nikt inny za nas nie będzie wybierał. Korzystajmy z tego, jeśli tylko możemy. Nie ma innych możliwości. Wiele od nas zależy. Będzie to długa, ale opłacalna droga.