Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2016
  P W Ś C P S N
  « Lip   Wrz »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Sierpień 2016

Odżywki

 

Czymże są te wszystkie namiastki i odżywki, tak rozpowszechnione, zwłaszcza na zachodzie Europy? Zapoznajmy się tylko z ich składem — ależ jest tam wszystko, co może wymyślić dzisiejsza dietetyka. Wszystko prócz… natury. Mamy już przecież zupy w proszkach, wszelkie potrawy w puszkach, w odżywianiu niemowląt pierś matki została już zupełnie zastąpiona przez krowie mleko w proszku. Jeszcze krok, dwa dalej, jeszcze trochę „udoskonalenia” i oto już gotowe śniadanie w kilku pigułkach, tak samo obiad itd. „Jakież to wygodne, jak nowoczesne, ile pracy ludzkiej oszczędza!” Czyżby dla przerwania tych przedwczesnych zachwytów trzeba było aż jakiejś nowej i nie znanej „wielkiej słabości”, która w dotkliwy sposób wykazałaby nonsens tkwiący w tym wszystkim? Dlaczego nie możemy odżywiać się proszkami i pigułkami? Dla różnych powodów, przede wszystkim dlatego, że produkt naturalny wysuszony i sproszkowany pozbawiony jest wielu wartości, które miał, póki był świeży, a produkt sztuczny w ogóle tych wartości nigdy nie posiadał. Pamiętajmy, że nauka nigdy nie stoi w miejscu i żadnych jej osiągnięć nie możemy uważać za ostateczne. W pożywieniu uwzględniać musimy nie tylko to, co nauka już wykryła, ale i to, co wykryje dopiero w przyszłości, a to „nieznane” możemy otrzymać tylko w produktach jak najbardziej naturalnych — nigdy w sztucznych.