Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Lipiec 2016

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi stosowane w ramach medycyny estetycznej stają się obecnie coraz bardziej popularne, co między innymi jest wynikiem tego, że rośnie dostęp do takich zabiegów. W coraz większej liczbie klinik oraz gabinetów medycyny estetycznej można korzystać z bardzo innowacyjnych metod leczenia i poprawy urody. Jednocześnie medycyna estetyczna jest skuteczną alternatywą w stosunku do operacji plastycznych, która pozwala na brak korzystania z operacji przy których stosowane są skalpele i wymagają również ingerowania w ciało. Dodatkowo stały postęp medyczny przekłada się również na możliwość korzystania z bardzo nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na zapewnienie w wielu przypadkach nawet spektakularnych rezultatów w zakresie poprawy urody nawet w przypadku osób w starszym wieku. Jednocześnie stosowane są również bardzo skuteczne i bezpieczne preparaty, które opierają się zarówno na sztucznych substancjach, ale obecnie w coraz większym stopniu również na naturalnych substancjach, które również powstają z komórek pobieranych od pacjentów.

Skuteczne leczenie i profilaktyka medyczna

Współczesna medycyna wprawdzie dokonała znacznego postępu, ale nadal leczenie medyczne, która ma być skuteczne musi opierać się na wczesnym wykrywaniu chorób. Jednocześnie wiele osób nie decyduje się na realizowanie regularnych badań medycznych. Jednym z problemów w Polsce są trudności z dostępem do leczenia specjalistycznego, co dla wielu pacjentów stanowi barierę korzystania regularnie z usług medycznych w zakresie również diagnostyki. Rozwiązaniem może być w tym względzie decydowanie się na korzystanie z usług medycznych w zakresie prywatnego leczenia medycznego, co pozwala na znacznie szybsze dostanie się do lekarza zarówno pierwszego kontaktu jak też w zakresie podejmowania leczenia specjalistycznego. Dostęp do takich ubezpieczeń prywatnych jest obecnie coraz łatwiejszy, co między innymi wynika z faktu, że możliwe jest korzystanie zarówno z ubezpieczeń oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, ale również przez sieci medyczne, gdzie można decydować się na zakup abonamentów medycznych.

Medycyna estetyczna i jej możliwości

image Jeśli chce się poprawić wygląd nie trzeba obecnie decydować się na leczenie w ramach operacji realizowanych w ramach chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna bardzo intensywnie się rozwija, co pozwala na zapewnienie wysokiej jakości zabiegów, które jednocześnie korzystają z coraz bardziej bezpiecznych oraz skutecznych zarówno preparatów a także urządzeń do realizowania poszczególnych badań. Jednocześnie rośnie również liczba placówek, w których można decydować się na leczenie w ramach medycyny estetycznej, co między innymi dotyczy dużych miast, gdzie można korzystać zarówno z profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej a jednocześnie można również decydować się na realizowanie leczenia również w ramach rozbudowanych oraz nowoczesnych klinik, gdzie leczenie może być realizowane najbardziej skutecznie oraz najbardziej nowoczesnymi metodami przez doświadczonych specjalistów. Pozwala to zapewnić zarówno bardziej bezpieczne a także bardziej innowacyjne metody leczenia w ramach medycyny estetycznej.

Leczenie przewlekłych chorób

image Im bardziej poważna jest choroba tym znacznie ważniejsze jest jej wczesne wykrycie. Jednocześnie niezbędne jest również bardzo długie leczenie, które nie zawsze pozwala na pełne wyleczenie. Jednak wczesne wykrycie nawet w przypadku poważnych chorób pozwala na ograniczenie konieczności korzystania z bardzo silnie działających leków a jednocześnie pozwala również na ograniczenie korzystania z konieczności przeprowadzania bardzo skomplikowanych operacji. Z tego powodu bardzo ważne jest nie tylko dbanie o zdrowie, czyli aktywny wypoczynek, który zapewnia ruch, ale również niezbędne jest realizowanie regularnych badań. Pozwala to obecnie, gdy można korzystać z coraz bardziej skutecznych metod diagnostycznych, które pozwalają na wczesne wykrywanie wielu chorób. W ten sposób podjęcie leczenia we wstępnym okresie rozwijania się choroby pozwala na zapewnienie ograniczenia długoterminowego leczenia czy stosowanie znacznie mniej intensywnie działających leków w pierwszych etapach realizowania leczenia danej choroby.

Prywatne ubezpieczenia

Leczenie się w ramach państwowej służby zdrowia nie zawsze daje możliwość zapewnienia łatwego dostępu do usług medycznych. Wynika to z faktu, że służba zdrowia, która jest państwowa nie korzysta z odpowiednio dużych środków finansowych, co przekłada się między innymi na kolejki, które pojawiają się w placówkach medycznych. Jednocześnie dotyczy to znacznie częściej dostępu do lekarzy specjalistów, co oczywiście sprawia, że znacznie trudniej jest leczyć się w przypadku bardziej skomplikowanych chorób. Z tego powodu, szczególnie w dużych miastach, gdzie dostęp do takich usług jest znacznie większy korzystać można z usług medycznych oferowanych w ramach prywatnych ubezpieczeń. Pozwala to na zapewnienie sobie dostępu do leczenia w ramach prywatnych placówek medycznych. W ten sposób można uzyskać możliwość łatwiejszego, szybszego wykonania niezbędnych badań medycznych, czy też na szybsze postawienie diagnoz. Podjęcie wcześniejsze leczenia jest zawsze bardzo ważne, szczególnie w przypadku realizowania leczenia trudnych w leczeniu chorób.