Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2016
  P W Ś C P S N
  « Maj   Lip »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Czerwiec 13, 2016

Zabiegi medycyny estetycznej

image Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na coraz bardziej skuteczne realizowanie poprawy wyglądu również w starszym czy średnim wieku. Postęp w ramach również medycyny estetycznej pozwala na zapewnienie nawet cofania znacznych zmian w wyglądzie, które pojawiają się z wiekiem. Jednocześnie medycyna estetyczna staje się obecnie w coraz większym stopniu innowacyjna, co przekłada się zarówno na skuteczność realizowanych zabiegów, ale również na zapewnienie komfortu realizowania zabiegów, co dotyczy między innymi znacznego ograniczeni czasu, w którym poszczególne zabiegi są wykonywane. W ramach realizowanych zabiegów medycyny estetycznej stosowane są również coraz bardziej nowoczesne urządzenia, co sprawia, że w coraz większej liczbie różnego rodzaju metod zabiegowych można w medycynie estetycznej uzyskać efekty porównywalne z operacjami chirurgii plastycznej. Natomiast w pewnym wieku medycyna estetyczna staje się alternatywą przede wszystkim do profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych i kosmetyków.

Co daje medycyna estetyczna?

image Coraz dłuższy okres życia sprawia, że coraz więcej osób również w średnim oraz starszym wieku chce zarówno być w dobrym stanie zdrowia a jednocześnie również cieszyć się ładnym wyglądem. Jeśli chodzi o poprawianie wyglądu można w tym względzie korzystać z coraz bardziej skutecznych metod zabiegowych, które oferowane są w ramach medycyny estetycznej. Jednocześnie medycyna estetyczna pozwala na zapewnienie również bardziej bezpiecznych oraz komfortowych metod realizowania poszczególnych zabiegów, co między innymi wynika ze stałego postępu w zakresie rozwijania poszczególnych metod zabiegowych a jednocześnie poprzez również rozwijanie metod leczenia w ramach stosowanych preparatów w ramach zabiegów. Do najbardziej nowoczesnych urządzeń w medycynie estetycznej zaliczają się urządzenia laserowe. Jednocześnie stosowane są specjalne głowice, które pozwalają na wykorzystanie jednocześnie zarówno metod leczenia wykorzystujących fale akustyczne a także fale elektryczne, które stosowane są w ramach zabiegów realizowanych przy usuwaniu tłuszczu.

Właściwa dieta a zdrowie

W ramach dbania o stan zdrowia bardzo ważne jest między innymi korzystanie ze zdrowego odżywiania się. W tym względzie dobrze jest postawić na diety, które pozwalają na zapewnienie naturalnie dostarczanych witamin oraz składników wpływających na właściwe funkcjonowanie organizmu każdego dnia. Jednocześnie bardzo ważne jest w ramach stosowania diet, by były to diety zbilansowane, które nie ograniczają spożywania żadnych ważnych dla organizmu składników makroelementów lub mikroelementów. Diety zbilansowane trzeba również dopasować do stanu zdrowia oraz wieku. Jeśli dieta musi być specyficzna wówczas można decydować się na korzystanie z usług dietetyków, którzy są w stanie zapewnić profesjonalne usługi w zakresie dopasowania diety do indywidualnych oczekiwań. Ważne jest przy wybieraniu poszczególnych diet, by wybierać również takie diety, które są wygodne w korzystaniu, co nie wymaga poświęcania nadmiernej ilości czasu na korzystanie z takiej diety, co również bywa istotne w dłuższym okresie czasu stosowania diety.