Szukaj
Kalendarz
  Czerwiec 2016
  P W Ś C P S N
  « Maj   Lip »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Czerwiec 5, 2016

Popularne zabiegi w medycynie estetycznej

image Do popularnych zabiegów medycyny estetycznej zaliczają się przede wszystkim zabiegi, które pozwalają na zapewnienie poprawy wyglądu skóry twarzy czy szyi. Wynika to z faktu, że zmiany związane ze starzeniem się w tych miejscach są najbardziej widoczne, co oczywiście ich usuwanie pozwala na zapewnienie znacznej poprawy wyglądu. Do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej zalicza się wolumetria. Jednocześnie jednym z hitów ostatnich lat są zabiegi regeneracyjne, które przy jednoczesnym zapewnieniu bardzo skutecznych metod poprawy wyglądu skóry jednocześnie są bardzo komfortowe dla pacjentów, gdyż czas trwania zabiegów nie jest bardzo długi. W ramach realizowania poszczególnych zabiegów medycyny estetycznej można również decydować się na terapie składające się zarówno z serii zabiegów jednego rodzaju a jednocześnie zabiegów, które realizowane są jako połączenie różnych typów zabiegów. Pozwala to na uzyskanie znacznie bardziej spektakularnych efektów w medycynie estetycznej w zakresie również cofania efektów starzenia się.