Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2016
  P W Ś C P S N
  « Lut   Kwi »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Marzec 2016

Dzień położnej

image Już kolejny rok z rzędu położne zdecydowały się połączyć ich kalendarzowe święto z wielką akcją namawiającą młode dziewczęta do zostania położnymi. Niewiele osób wie bowiem, że 8 maja jest międzynarodowym świętem właśnie tej grupy zawodowej. Co więcej, nie wie o tym nawet wiele przedstawicielek tej profesji. Kilka młodych przedstawicielek tego zawodu, zapytanych, kiedy przypada ich święto, zrobiło zdziwioną minę i stwierdziło, że nie miały pojęcia, że takie święto w ogóle istnieje. Dlatego właśnie położne i położne z Rybnika kolejny raz chcą pokazać, jak ważne jest istnienie położnych w życiu młodej kobiety i przyszłej mamy. Wiele położnych z wieloletnim stażem, gdy wypowiada się o latach pracy u trudu włożonego w bycie jak najlepszą, ma łzy w oczach. Podkreślają, że uwielbiają ten zawód i nie mogłyby robić w życiu nic innego. Bycie matką dla swoich dzieci, to największy cud, a bycie położną pozwala mieć jeszcze więcej takich prawie własnych dzieci.

Położna na medal

image W ramach wywiadów z lekarzami, ostatnio w Internecie pojawiła się rozmowa z położna. Jako przedstawicielka swojego zawodu, miała ona wypowiedzieć się na temat specyfiki pracy, jaką wykonuje. Od samego początku można było zauważyć, że od kobiety bije dumna i pewność, że wybrała dobry zawód i jest dumna z wykonywanej pracy. Doświadczona kobieta zdradziła, że położna jest to zawód, który znany był już w starożytności. Już wtedy kobiety korzystały z pomocy mamek, które nie tylko wychowywały dzieci, ale pomagały przyszłej matce jeszcze przed narodzinami – edukując ją i służąc radą, a potem odbierając poród. Zawód ten był więc potrzebny i szanowany zarówno w przeszłości, jak i w XX wieku. Położna podkreśliła, że przez wiele lat pracowała w Opolu i jeszcze teraz mogła być podać nazwiska i adresy położnych. Oczywiście tych, które są najlepsze. A jakie położne są tymi najlepszymi? Te, które mają świadomość, jak ważna jest ich rola w życiu matki i nienarodzonego dziecka.

Pierwszy kontakt

To położna ma za zadanie być przy kobiecie przez całą ciążę, zapewniać jej informacje, monitorować, czy stan płodu i matki jest dobry, czy można niezbędny jest pobyt w szpitalu. To również położna jest tą osobą, która ma za zadanie wprowadzić młodą matkę w świat rodziny, wychowywania dziecka, jego adaptacji w nowym środowisku. Wbrew pozorom, położna nie tylko odbiera poród, jak myśli wiele osób, zwłaszcza mężczyzn. Niedoceniają oni znaczenia położnej aż do momentu uzyskania wiedzy na temat jej wykształcenia i umiejętności podczas wspólnych zajęć z żoną w szkole porodowej. Potem już, jak podkreśliła położna, sami zaczynają darzyć ją takim zaufaniem i uwielbieniem jak kobieta w ciąży. Bo jedno trzeba przyznać. Położna jest jak druga matka. Poza tym ,sama często jest już matką, więc wie, jaką radą służyć młodej kobiecie, jakich słów otuchy potrzebuje, kiedy trzeba ją potrzymać za rękę, a kiedy wytłumaczyć, jak prawidłowo zająć się niemowlakiem. Rola położnej jest naprawdę nieoceniona.