Szukaj
Kalendarz
  Luty 2016
  P W Ś C P S N
  « Sty   Mar »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  29  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Luty 18, 2016

Położnik

Oprócz tego kobieta nie będzie musiała słuchać poleceń lekarza i rodzić w takiej pozycji, w jakiej będzie jej najwygodniej. Kobieta nie będzie jednak sama, pomagać jej będzie położna, która jest wyspecjalizowana w opiece nad kobietami w ciąży i samym porodem oraz ewentualnie partner życiowy partnerki, a ojciec dziecka. Położnictwo jest dostępne dla każdego, wystarczy zadzwoni do tych, które prowadzą własną działalność lub do firmy, dla których pracują. Położne znajdziemy również w różnego rodzaju przedszkolach czy szpitalach jednak nie będziemy mieć tam jej wyłącznie dla siebie gdyż często na oddziale jest dostępna tylko jedna położna dla kilkunastu matek. Praca położnych jest traktowana na równo z pracą lekarzy, lekarz nie może mówić położnej, co ma zrobić gdyż nie jest jej zwierzchnikiem, natomiast położna nie może wykonywać wszystkich czynności, choć często się zdarza że położna zastępuje lekarza w podjęciu decyzji.

Nowoczesne położnictwo obecne w naszych domach.

image Niektóre pary które spodziewają się dziecka decydują się na to że przyjdzie ono w ich domu. Jest to jednak bardzo rzadko spotykane i większość osób decyduje się rodzić w szpitalu w obawie przed ewentualnymi powikłaniami oraz z powodu problemów z ciążą. Dla osób które decydują się urodzić w domu mamy dobre nowiny, jest to mniej stresogenne niż poród w szpitalu z racji iż kobieta rodzi w miejscu które zna, pomaga to w czasie porodu i może go skrócić. Jednym wymogiem porodu w domu jest położna. Położna to osoba która pomaga kobiecie w ciąży, potem odebrać poród i zająć się dzieckiem. Położnictwo to nie praca tylko na jeden dzień gdyż położoną trzeba zatrudnić najpóźniej 3 miesiące przed planowanym porodem, z racji iż trzeba ją poznać no i oswoić się bądź co bądź z nieznaną nam osobą. Bez zbudowania zaufania niestety poród nie będzie przyjemny dla kobiety. Rola położnika jest bardzo prosta odpowiada on w czasie porodu za to by pomóc kobiecie, nie robi tak jak lekarz ze dyryguje kobietą tylko stara się jej pomóc w sytuacji gdy tego potrzebuje.