Szukaj
Kalendarz
  Luty 2016
  P W Ś C P S N
  « Sty   Mar »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  29  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Luty 9, 2016

Poród na pokładzie

Stewardesy spanikowały, nikt nie wiedział co robić, oprócz młodego studenta. Przypominając sobie całą wiedzę nabytą podczas studiów, pomógł rodzącej kobiecie i był przy niej przez 7 następnych godzin lotu. Nie odstępował jej na krok, wspierał dobrym słowem, a jak przyszedł moment rozwiązania poradził sobie wręcz podręcznikowo. Gdy samolot lądował, na jego pokładzie był jeszcze jeden mały pasażer, cały i zdrowy dzięki studentowi położnictwa. A on sam pozostał skromny, mówiąc, że wszystko co wie, zawdzięcza profesorom i matce, która jest położna z Wałbrzycha. Zarówno matka jak i dziecko zostali przewiezieni do szpitala, gdzie po badaniu okazało się, że byli w dobrych rękach. Jak widać, młody jeszcze mężczyzna udowodnił, że nie trzeba być kobietą, by być dobrym położnikiem i umieć odnaleźć się w sytuacji. Po prostu trzeba mieć do tego serce i starać się z całych sił pomóc osobie, która potrzebuje właśnie pomocy. On z pewnością sobie poradził na 100 procent.