Szukaj
Kalendarz
  Luty 2016
  P W Ś C P S N
  « Sty   Mar »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  29  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Luty 1, 2016

Kobiecy zawód

image Jak się okazuje, jest to zawód wyjątkowo kobiecy, bo zaledwie 1% mężczyzn decyduje się na wykonywanie go, reszta są to kobiety. O czym mowa? Rzecz jasna o położnictwie. Jest to bardzo wyjątkowa dziedzina pracy. Położna podkreśla, że ten obszar medycyny przede wszystkim zajmuje się okresem ciąży, czasem porodu i połogu, jednak to nie wszystko. Do zadań położnej należy również zapewnienie matce szeregu informacji dotyczących profilaktyki życia rodzinnego, opieki nad najmłodszym członkiem rodziny, czy instruowanie młodego ojca, jak ma wypełniać swoje obowiązki. Praca położnej to ciężki kawałek chleba, który wymaga wielu typowych dla kobiet cech charakteru. Najważniejsze z nich to wielka empatia i zrozumienie kobiety w ciąży. Wiadomo, kobiety przy nadziei mają wahania nastrojów, burze hormonalne i boją się, czy podołają opiece nad maleństwem. Dlatego położna musi być również po trosze psychologiem, by zrozumieć, pocieszyć, ale i podnieść na duchu, czy popędzić do działania dając dobre rady na przyszłość.