Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Styczeń 2016

Okulista

image Najbardziej znani okuliści to tacy, których łatwo znaleźć, ale trudno się do nich dostać. Ich gabinety są oblegane przez pacjentów. Pewien wspaniały okulista, tak ocenia tę sytuację: „nie potrzebuję reklamy, najlepszym dowodem na to, ze jakość moich usług jest wysoka, są mi pacjenci. A na ich brak narzekać nie mogę” Tak rzeczywiście jest, obojętnie kiedy odwiedzi się ten gabinet, zawsze jest pełen ludzi, kolejki są długie, mimo, iż to gabinet prywatny, Jak mówią czekający na wizytę, warto zapłacić każde pieniądze za wizytę u tego lekarza. Wielu pacjentów wspomina, ze lekarz uratował ich przed stołem operacyjnym. Właściwie zdiagnozował ich schorzenia i udało się wyleczyć wzrok bez operacji. To bardzo wdzięczni pacjenci, mający niesamowite zaufanie do swego okulisty. Nic dziwnego. Współpracuje on z fachowcami na całym świecie. Kilka razy w roku, wyjeżdża na sympozja do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznaje nowe techniki leczenia wad wzroku To pozwala mu wprowadzać w Polsce pionierskie metody, które są jeszcze w Europie, mało znane.

Dobry lekarz

Dzięki wiedzy tego lekarza, korzystają pacjenci. Niedaleko gabinetów okulistycznych, znajdują się zwykle salony optyczne. Niektóre całkiem małe, inne duże, z wyposażeniem i asortymentem na światowym poziomie. Adresy optyków można znaleźć w Internecie. Ale często adresy okulistów, pokrywają się właśnie z adresami optyków. Wielu z nich przyjmuje bowiem pacjentów w salonach. To pozwala zrealizować na miejscu receptę na szkła i dobrać odpowiednie oprawki. Jednocześnie, można tu liczyć na całkiem duży rabat. O adresy placówek okulistycznych, możemy również pytać, w każdym szpitalu i przychodni rejonowej. Wprawdzie nie jest wymagane skierowanie do okulisty, ale środowisko medyczne w każdym mieście doskonale się zna. Każdy lekarz rodzinny, może nam polecić dobrego specjalistę. O opinie warto tez popytać znajomych i poszukać komentarzy na stronach internetowych. Pacjenci chętnie dzielą się w Internecie, swoim zadowoleniem.

Psycholog

Psycholog pomaga rodzinom wyrwać się ze współuzaleznienia. Pomaga im zrozumieć, ze osoba uzależniona musi sama rozwiązywać swoje problemy. Dopóki on wie, ze problemy są rozwiązywane przez kogoś innego, może sobie pic dalej. Nie spoczywa na nim żadna odpowiedzialność. Psycholog pomoże osobom wspoluzaleznionym rozpocząć nowe życie. Bo trzeba myśleć o sobie, a nie tylko o tym, jak pomagać alkoholikowi. Trzeba pozwolić mu upaść na samo dno. Jeśli upadnie, to albo się podniesie, albo nie. Wybór zawsze będzie należał tylko do niego. Jeśli alkoholik nie będzie chciał sam sobie pomóc, nie pomoże mu żaden psycholog. Chociażby był najlepszy w tym, co robi. On musi chcieć tej pomocy. Bez jego zgody, nie ma co liczyć na cud. Adresy psychologów znajdziemy w Internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dobry psycholog i miasto. Jeśli chodzi o wizyty w ośrodkach leczenia uzależnień, spotkania takie są bezpłatne. Prywatne gabinety znajdziemy również w necie, jednak spróbuj bezpłatnie

Porady dla współuzależnionych

image Psychologia kliniczna zajmuje się zachowaniami człowieka jako jednostki. Szczególnym specjalista w tej dziedzinie jest psycholog kliniczny Rybnik. Tam właśnie znajdziemy pomoc w zakresie uzależnień. I nie tylko osoba uzależniona może się tam zgłosić. Do tego psychologa, zgłaszają się cale rodziny, czyli osoby wspoluzaleznione, które z jednej strony są strasznie pokrzywdzone, ale z drugiej nie wyobrażają sobie, ze mogłyby funkcjonować bez swojego oprawcy. Bo tak często można nazwać osobę uzależnioną od alkoholu. Nawet jeśli nie używa przemocy fizycznej, przemoc psychiczna jest zdecydowanie groźniejsza. Osoby wspoluzaleznione wyobrażają sobie, że musza pomóc alkoholikowi muszą być odpowiedzialne, za wszystkie kłopoty, które spowodował uzależniony. Tak naprawdę, zabierają mu wszystkie problemy i rozwiązuje je za niego. To bardzo silne wspóluzależnienie, które powoduje, że osoba uzależniona, resztkami świadomości zdaje sobie sprawę, że wszystkie kłopoty zostaną rozwiązane przez bliskie im osoby.

Pomoc dla ofiar wypadków

Jednak zawsze niesie pomoc rodzinom ofiar. Nawet, kiedy wydaje się niepotrzebny, w miarę upływu czasu, pacjenci dziękują mu, ze był z nimi. To najbardziej wzruszające momenty, jego pracy. Psychologów można znaleźć we wszystkich placówkach opieki zdrowotnej. Znajdziemy ich zarówno w szpitalach, przychodniach, jak i ośrodkach leczenia uzależnień, ośrodkach dla samotnych matek. Każdy pacjent takiej placówki to osobna historia, której musi wysłuchać psycholog. Ale taka jest jego praca. Wysłucha doradzi, pomoże. Kiedy trzeba będzie milczał, bo i tacy pacjenci się zdarzają. Nie chcą rady, nie chcą pomocy. Chcą tylko, aby psycholog ich wysłuchał. To im wystarcza. Wyrzucają z siebie to wszystko, co ich boli. I taka spowiedź, przynosi im ulgę. Psycholog leczy duszę, nie ciało. I o tym musimy pamiętać, gdy będzie nam bardzo źle. Jeśli będziemy dusili w środku, wszystkie nasze złe emocje, organizm zacznie się buntować. Wtedy, nie tylko psycholog będzie potrzebny.