Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2015
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Grudzień 15, 2015

Główne choroby psychiczne

image W dzisiejszym zalatanym świecie coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju choroby psychiczne. Psycholog zauważa, ze sa one najczęściej spowodowane złym trybem, życia i nieprawidłowym odżywianiem. Psycholog dodaje do tego, ze bardzo dużo naszych zachowań warunkuje praca mózgu. Jeśli więc dobry psycholog stwierdzi u nas jakieś zaburzenia psychiczne, to może to być efektem włąsnei tego, ze nie do końca dobrze zadbaliśmy o nasz umysł i rozwój osobisty. Każdy człowiek ma bardzo różne instyntkty. U człowieka jest to raczej trochę uśpione i jeśli nigdy ktoś nie był w sytuacji zagrożenia życia, to an pewno bedzie wiedział, jak ma postępować. W zwiażku z tym czasami ludzie popasająw bardzo różne depresje i nerwice, poniewą zna przykąłd nie potrafią sobie za bardzo poradzic z rżnymi kłopotami wynikającymi z niespełnionych potrzeb. Okazuje się, ze nie zawsz emusza to być bardzo skonkretyuzowane i wypowiesizane potzreby, poniewaz czasmi ludzi przeżywaja załamania z powodu swoich podswiadomych urowjeń.

Skuteczny lekarz

Bywa bowiem, ze ktos czegosc skrycie pragnie, ale ta jego potrzeba jst na tyle uśpiona, z enie zawsze jest się ona w satnie w pelni zmaterializować. Poprzez to nasze zachcianki tkawiz nadalw ans samych i nie za bardzo mozemy się pozabyć ich ze swojej świadomości. W takcih syutacjahc po prsotu nie zawsze jestesmy w satnie normalnie i zdrowo podchodzić do ans samych i innych ludzi, którzy nas ortaczają. Bywa, ze rozmowa z przyajcielem moż enas uleczuyć,a le okazuje się, z enie na wszystkich tego rodzaju metody działają. Poza tym czasami niektórzy idą w zaparte i nie zgłaszają sie do pscyhologa, poniewaz wydaje im sie, ze ich kłopoty ich jeszcze nie kwalifuikuja do spewcjalistyczje pomocy. Jeśli zas za długo czekamy na pomoc, to często okazuje się po czasie, ze było już za pozno i nie możan te,u komuś pomoc, poniewa nie jest to jeszcze przypadek, który mozna leczyć. Tak się zdarza i niestey tacy ludzie bywają już spisani an straty. Ale jets to wybor każdego człowieka z osobna, dlatego nie możan nikomu niczego naszucić w tym przypadku.