Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2015
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Grudzień 14, 2015

Napięcie nerwowe

Bardzo często zdarza się, ze ludzie popadają w liczne nałogi, ponieważ sa słabi i nie mają żadnego wsparcia ze strony rodziny, bliskich przyjaciół. Nie jest to zbyt dobra sytuacja i trzeba zawsze sobie z tym jakoś radzić, ponieważ nie każdy cżłweik jest tak odporny, ze da sobie radę ze wsztskimi kłopotami, które na niego spadają. Nie jest to rzecz jasna przyjemne i często ludzie po prostu mają pretensje do swojego otoczenia, ze nikt przedtem nie pomógł mu i nie wskazał właściwej drogi postępowania. Czasami tak się zdarza, ale nie trzeba się z tego powodu w żaden spob załamywać. Nie akzdy jest jednak aż tak odporny, dletageo w kryzysach warto mieć obok siebie ludzi, którzy sa w każdej sytuacji gotowi nam pomoc, czasami nawet za cenę bardzo dużego poświęcenia. Ludzka psychika znacznie różni się od psychiki zwierzęcej. Zwierzęta na przykład są takimi stworzeniami, która samodzielnie potrafią bardzo dobrze sobie radzić z zagrozniem, ponieważ wyposażone sa w liczne instynkty.