Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2015
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Grudzień 8, 2015

Pomoc lekarza

Dzięki temu wcale nie musimy się martwic tym, ze zrobimy coś złego przy tej osobie. Ona każde nasze zachowanie uzna za jak najbardziej normalne i typowe dla nas, ponieważ jeszcze nas nie zna. W miarę jak długo będziemy mieli z takich psychologiem terapię, on będzie nas poznawał, ale na epwnio nie będzie wchodził bardzo głęboko w sferę naszej intymności. Dizki temu możemy raczej czuć sie bezpiecznie i nie bedizmey mieli żadnych kłopotów tym, by się komuś zwierzyć czy wyżalić. Rzecz jasna problem rozwiązuje się sam, jeśli mamy wśród nas przyjaciół, którzy zawsze i o każdej porze dnia i nocy są gotowi do tego, by się nami zająć i by z nami porozamwiać. Bardzo dobrze jest mieć przyjaciół i bliskie nam osoby, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, ze ludzi także troszczą sie o nasz los i są nam gotowi pomoc. To jest bardzo istotne i jeśli będziemy sobie z tego zdawali sparwdę, to na pewno bedzie nam dużo łatwiej przechodizc przez tego rodzaju różnorodne duchowe rozterki.