Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2015
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Grudzień 1, 2015

Kiedy należy zgłosić się do psychologa

image Czasami ogarniają nas lęki albo wręcz stany otępienia. Niekiedy jest to tylko spowodowane złą pogodą czy skokiem ciśnienia i jakoś sobie jesteśmy w stanie z tym poradzić. Innym zaś razem przeradza się to w coś o wiele bardziej poważnego. Psycholog jest lekarzem specjalistą, do którego możemy sie zwrócić z naszymi kłopotami. Tylko zauważa, że ludzie nie zawsze są na tyle otwarci i świadomi własnego samopoczucia, by móc otwarcie rozmawiać z fachowcem. Czasami psycholog nfz przez przypadek gdzieś na ulicy spotyka swojego pacjenta jako normalnego cżłweika z kłopotem i satar sie mu pomóc. Tak anapwrde możemy zawsze podejść do psychologa i porozmawiać z nim, poprosić o jakaś radę. Niestety najczęściej jest tak, ze ludzie boją się uzykiwac pomoc z zewnątrz. Po prostu nie każdy chce być w centrum zainteresowania i zawirzac sie ze swoich kłootow obcej osobie., jednak bardzo dobrym wytłumaczeniem może być to, ze czasami warto powiedzieć cos więcej o sobie komuś z zewnątrz. Psycholog jest bowiem taką osobą, która patrzy na nas z boku w sposób zazwyczaj bardzo obiektywny.