Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2015
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Grudzień 2015

Główne choroby psychiczne

image W dzisiejszym zalatanym świecie coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju choroby psychiczne. Psycholog zauważa, ze sa one najczęściej spowodowane złym trybem, życia i nieprawidłowym odżywianiem. Psycholog dodaje do tego, ze bardzo dużo naszych zachowań warunkuje praca mózgu. Jeśli więc dobry psycholog stwierdzi u nas jakieś zaburzenia psychiczne, to może to być efektem włąsnei tego, ze nie do końca dobrze zadbaliśmy o nasz umysł i rozwój osobisty. Każdy człowiek ma bardzo różne instyntkty. U człowieka jest to raczej trochę uśpione i jeśli nigdy ktoś nie był w sytuacji zagrożenia życia, to an pewno bedzie wiedział, jak ma postępować. W zwiażku z tym czasami ludzie popasająw bardzo różne depresje i nerwice, poniewą zna przykąłd nie potrafią sobie za bardzo poradzic z rżnymi kłopotami wynikającymi z niespełnionych potrzeb. Okazuje się, ze nie zawsz emusza to być bardzo skonkretyuzowane i wypowiesizane potzreby, poniewaz czasmi ludzi przeżywaja załamania z powodu swoich podswiadomych urowjeń.

Skuteczny lekarz

Bywa bowiem, ze ktos czegosc skrycie pragnie, ale ta jego potrzeba jst na tyle uśpiona, z enie zawsze jest się ona w satnie w pelni zmaterializować. Poprzez to nasze zachcianki tkawiz nadalw ans samych i nie za bardzo mozemy się pozabyć ich ze swojej świadomości. W takcih syutacjahc po prsotu nie zawsze jestesmy w satnie normalnie i zdrowo podchodzić do ans samych i innych ludzi, którzy nas ortaczają. Bywa, ze rozmowa z przyajcielem moż enas uleczuyć,a le okazuje się, z enie na wszystkich tego rodzaju metody działają. Poza tym czasami niektórzy idą w zaparte i nie zgłaszają sie do pscyhologa, poniewaz wydaje im sie, ze ich kłopoty ich jeszcze nie kwalifuikuja do spewcjalistyczje pomocy. Jeśli zas za długo czekamy na pomoc, to często okazuje się po czasie, ze było już za pozno i nie możan te,u komuś pomoc, poniewa nie jest to jeszcze przypadek, który mozna leczyć. Tak się zdarza i niestey tacy ludzie bywają już spisani an straty. Ale jets to wybor każdego człowieka z osobna, dlatego nie możan nikomu niczego naszucić w tym przypadku.

Napięcie nerwowe

Bardzo często zdarza się, ze ludzie popadają w liczne nałogi, ponieważ sa słabi i nie mają żadnego wsparcia ze strony rodziny, bliskich przyjaciół. Nie jest to zbyt dobra sytuacja i trzeba zawsze sobie z tym jakoś radzić, ponieważ nie każdy cżłweik jest tak odporny, ze da sobie radę ze wsztskimi kłopotami, które na niego spadają. Nie jest to rzecz jasna przyjemne i często ludzie po prostu mają pretensje do swojego otoczenia, ze nikt przedtem nie pomógł mu i nie wskazał właściwej drogi postępowania. Czasami tak się zdarza, ale nie trzeba się z tego powodu w żaden spob załamywać. Nie akzdy jest jednak aż tak odporny, dletageo w kryzysach warto mieć obok siebie ludzi, którzy sa w każdej sytuacji gotowi nam pomoc, czasami nawet za cenę bardzo dużego poświęcenia. Ludzka psychika znacznie różni się od psychiki zwierzęcej. Zwierzęta na przykład są takimi stworzeniami, która samodzielnie potrafią bardzo dobrze sobie radzić z zagrozniem, ponieważ wyposażone sa w liczne instynkty.

Pomoc lekarza

Dzięki temu wcale nie musimy się martwic tym, ze zrobimy coś złego przy tej osobie. Ona każde nasze zachowanie uzna za jak najbardziej normalne i typowe dla nas, ponieważ jeszcze nas nie zna. W miarę jak długo będziemy mieli z takich psychologiem terapię, on będzie nas poznawał, ale na epwnio nie będzie wchodził bardzo głęboko w sferę naszej intymności. Dizki temu możemy raczej czuć sie bezpiecznie i nie bedizmey mieli żadnych kłopotów tym, by się komuś zwierzyć czy wyżalić. Rzecz jasna problem rozwiązuje się sam, jeśli mamy wśród nas przyjaciół, którzy zawsze i o każdej porze dnia i nocy są gotowi do tego, by się nami zająć i by z nami porozamwiać. Bardzo dobrze jest mieć przyjaciół i bliskie nam osoby, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, ze ludzi także troszczą sie o nasz los i są nam gotowi pomoc. To jest bardzo istotne i jeśli będziemy sobie z tego zdawali sparwdę, to na pewno bedzie nam dużo łatwiej przechodizc przez tego rodzaju różnorodne duchowe rozterki.

Kiedy należy zgłosić się do psychologa

image Czasami ogarniają nas lęki albo wręcz stany otępienia. Niekiedy jest to tylko spowodowane złą pogodą czy skokiem ciśnienia i jakoś sobie jesteśmy w stanie z tym poradzić. Innym zaś razem przeradza się to w coś o wiele bardziej poważnego. Psycholog jest lekarzem specjalistą, do którego możemy sie zwrócić z naszymi kłopotami. Tylko zauważa, że ludzie nie zawsze są na tyle otwarci i świadomi własnego samopoczucia, by móc otwarcie rozmawiać z fachowcem. Czasami psycholog nfz przez przypadek gdzieś na ulicy spotyka swojego pacjenta jako normalnego cżłweika z kłopotem i satar sie mu pomóc. Tak anapwrde możemy zawsze podejść do psychologa i porozmawiać z nim, poprosić o jakaś radę. Niestety najczęściej jest tak, ze ludzie boją się uzykiwac pomoc z zewnątrz. Po prostu nie każdy chce być w centrum zainteresowania i zawirzac sie ze swoich kłootow obcej osobie., jednak bardzo dobrym wytłumaczeniem może być to, ze czasami warto powiedzieć cos więcej o sobie komuś z zewnątrz. Psycholog jest bowiem taką osobą, która patrzy na nas z boku w sposób zazwyczaj bardzo obiektywny.