Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 9, 2015

Medycyna i zdrowie

Jak najbardziej można zrozumieć, że medycyna powstała po to, aby mogła wpływać na nasze zdrowie, aby mogła sprawiać, że jesteśmy zdrowi. Jakoś na spokojnie można mieć w tym wszystkim swoje kwestie i na spokojnie można mieć w tym wszystkim swoje opcje. Ludzie mają na to swoje prawa i możliwości, jeśli tylko chcą. Nie ma z tym żadnych kłopotów i nie ma z tym żadnych problemów. Jakoś na wszystko można sobie pozwolić. Medycyna i zdrowie jak najbardziej idą w parze i jak najbardziej można na to znaleźć sposób. Każdy z nas na spokojnie może z tego skorzystać. Wszystko to będzie naszą decyzją i wszystko to będzie naszą możliwością. Medycyna i zdrowie jak najbardziej zawsze będzie dla nas tylko trzeba to sobie przemyśleć. Chyba nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystkim można się zainteresować. Wiele będzie dla nas i każdy może o tym wiedzieć. Na spokojnie zawsze wiele można sobie przemyśleć i na spokojnie jakoś zawsze można znaleźć na to swoje opcje. Wszystko jak najbardziej zawsze jest naszą możliwością, jeśli tylko chcemy.