Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 8, 2015

Warto korzystać

image Z medycyna zawsze jak najbardziej warto korzystać i warto na to wszystko znaleźć jakieś sposoby. Chyba każdy może o tym wiedzieć i chyba każdy jakoś na spokojnie może to sobie przemyśleć. Przecież mamy na to swoje opcje i przecież mamy na to swoje prawa. Wiele będzie od nas zależało. Jakoś na spokojnie zawsze trzeba to sobie wszystko przemyśleć. Ludzie mają w tym swoje kwestie i ludzie mają w tym swoje możliwości. Nie ma żadnych przeszkód i nie ma żadnych problemów. Wiele będzie dla nas. Chyba każdy może mieć na to wszystko jakieś swoje prawa. Nie ma na pewno w tym wszystkim nic złego. Jakoś na spokojnie można to sobie wszystko przemyśleć. Każdy z nas się może tym wszystkim zainteresować i każdy z nas może na to znaleźć jakieś sposoby. Wiele będzie dla nas i wiele będziemy mieli w tym wszystkim swoich kwestii. Każdy o tym wie i każdy ma na to swoje opcje. Warto korzystać i warto na to wszystko mieć swoje opcje. Wiele będzie od nas zależało. Każdy ma na to swoje kwestie. Warto korzystać i warto mieć na to swoje prawa.