Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 6, 2015

Choroby są złe

Tego, że choroby naprawdę są złe chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nikt ich nie lubi i nikt nie będzie się nimi interesował. Jakoś na spokojnie można znaleźć w tym wszystkim jakiś sposób. Każdy z nas może o tym wiedzieć i każdy z nas jakoś może na to znaleźć sposób. Wszystko będzie dla nas i wszystko będzie naszą decyzją. Przecież nic nie dzieje się bez powodu. Warto jak najbardziej unikać chorób i warto trzymać się jak najdalej. Trzeba na spokojnie to jakoś wszystko sobie przemyśleć. Nie ma z tym kłopotów i nic się przecież nie dzieje. Każdy z nas o tym wie i każdy z nas może mieć na to swoje opcje. Wiele od nas zależy. Chyba nie trzeba specjalnie tego wszystkiego nikomu tłumaczyć. Zawsze mamy w tym wszystkim swoje prawa i zawsze mamy w tym wszystkim swoje opcje. Każdy o tym wie i każdy się tym wszystkim zainteresuje. Wiele może od nas zależeć, jeśli tylko chcemy. Choroby są złe, ale na szczęście w łatwy sposób można je wszystkie pokonać. Na pewno każdy o tym wie. Na pewno każdy jakoś próbował.

Bezpłatne badania

Ludzie nie chcą chodzić na badania i ludzie nie chcą się badać. Dlaczego? Nie wiadomo. Zazwyczaj to po prostu zwykłe lenistwo. Przecież nie musimy wydawać pieniędzy. Badania kontrolne w zwykłej przychodzi u lekarza jak najbardziej będą bezpłatne. Chyba można się zainteresować i chyba można znaleźć sposób. Wszystko będzie dla nas i każdy na spokojnie na to wszystko sobie pozwoli. Wiele będzie dla nas. Warto się badać, ponieważ może to wyeliminować naprawdę wiele. Jakoś na spokojnie każdy z nas może to wszystko sobie przemyśleć i jakoś na spokojnie każdy z nas może mieć na to swoje kwestie. Warto się badać i trzeba o tym pamiętać. Nie ma się czego obawiać. Przecież będzie to wszystko dla naszego dobra. Musimy sami pójść i się zbadać. Na pewno nikt nie zrobi tego za nas i na pewno nikt nie będzie za nas wybierał. Wszystko będzie naszą kwestią, jeśli tylko będziemy chcieli. Można się zainteresować i można znaleźć różne opcje. Każdy o tym wie i każdy jakoś na spokojnie jakoś to wszystko sobie przemyśli. Mamy na to swoje prawa.