Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 5, 2015

Zdrowie na pierwszym miejscu

image Nie każdy dba o zdrowie i nie każdy wie, że zawsze powinno stać one u nas na pierwszym miejscu. Jest to ważna rzeczy i bardzo nam wszystkim potrzebna. Bez zdrowia nie jesteśmy w stanie zrobić nic. Jakoś chyba można na spokojnie do takich wniosków dojść. Każdy z nas na pewno znajdzie na to jakiś sposób. Można na spokojnie jakoś to sobie przemyśleć. Zdrowie na pierwszym miejscu, ponieważ bez zdrowie nie będziemy mieli pieniędzy, które też są nam potrzebne. Nie potrafilibyśmy pracować. Każdy jakoś powinien na spokojnie to wszystko sobie przemyśleć. Każdy na spokojnie powinien jakoś to zrozumieć. Chyba można mieć na to swoje opcje i chyba można mieć na to swoje kwestie. Zawsze wiele będzie dla nas i zawsze będziemy mieli swoje prawa. Trzeba na to znaleźć sposób i trzeba się tym zainteresować. Każdy może na to sobie pozwolić. Wiele będzie dla nas i każdy ma na to swoje kwestie. Chyba nie ma z tym żadnych kłopotów. Każdy ma na to swoje opcje. Trzeba się tym wszystkim jakoś zainteresować. Nikt za nas na pewno nie wybierze.

Leczenie uzależnienia od hazardu

U osób uzależnionych od hazardu, czy zakupów, pozwala zamknąć drogę do towarzystwa, do kasyn i salonów gier. Takie terapie zamknięte prowadzą gabinety terapeutyczne. Posiadają oni kilka ośrodków, które znajdują się w pięknych miejscach poza miastem.. czyste powietrze, wspaniale wyposażone miejsca to oaza spokoju i klimatu odpowiedniego do prowadzenia terapii. Wada tego typu terapii jest niestety ich cena. Są to bowiem ośrodki prywatne, a leczenie w nich nie podlega refundacji z narodowego funduszu zdrowia. A szkoda, bo osób uzależnionych w Polsce jest bardzo dużo. I skoro takie terapie przynoszą efekty, może warto byłoby się zastanowić, czy nie należy ich refundować. To przecież choroba jak każda inna. Czasem bardziej niebezpieczna niż zapalenie płuc. Powoduje cierpienie nie tylko osoby uzależnionej, ale również rodziny. Koszt takiej terapii może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych . Możliwe jest jednak system ratalny, co dla wielu rodzin jest ostatnia deska ratunku, dlatego powinniśmy spróbować się ratować.

Niebezpieczny hazard

image Terapeuta prowadzi terapie dla uzależnionych od hazardu. To straszny nałóg i bardzo ciężko go opanować. Niektórzy – zwłaszcza rodziny uzależnionych od hazardu – twierdza ze to najgorszy z możliwych nałogów. Ale to nieprawda. Nie ma gorszych i lepszych nałogów. Każdy czyni spustoszenie : w głowie, w rodzinie, w organizmie, czy w portfelu. Każdy jest przyczyna wielu nieszczęść, łez rozwodów i tym podobnych zdarzeń. Dlatego na początku terapii najlepszym rozwiązaniem, jest prowadzenie leczenia w ośrodkach zamkniętych. Tak, aby odciąć uzależnionych od dotychczasowego środowiska, w którym bez problemu mogą oddać się swoim nałogom. To bardzo bolesna psychicznie metoda, ale zdecydowanie przynosi efekty. U osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków odcina całkowicie drogę do niebezpiecznych używek i pozwala całkowicie wytrzeźwieć w tym początkowym okresie. Hazard jest jednym z najgorszych uzależnień ponieważ może doprowadzić nas do gigantycznych długów i wówczas będzie nasze życie zmienione w koszmar.