Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Wrzesień 2015

Lekarze terapeuci

image Terapeuci to specyficzna grupa, która zajmuje się leczeniem wszelkiego rodzaju uzależnień. Szczególne sukcesy maja w leczeniu uzależnień od alkoholu i narkotyków. W ośrodku profilaktyki zajmują specjalne miejsce. Jest tu zarówno psycholog i osoby duchowne. Każdy z nich jest jednak terapeutą. Leczenie uzależnień to długa droga do sukcesu. Osoba uzależniona od alkoholu jest chora i w życiu codziennym czeka na nią wiele pokus. Taka osoba nie powinna w ogóle pić. Jeden kieliszek wódki, lub jedno piwo może znów pociągnąć ja w świat alkoholu. Dlatego często gabinety terapeutyczne w porozumieniu z lekarzami prowadzącymi, a także rodzina i samym pacjentem w początkowym okresie leczenia alkoholika, sugerują, aby terapia była prowadzona w ośrodku zamkniętym. Tam pacjent jest dodatkowo chroniony przed sytuacjami, na które może trafić w życiu codziennym. Każde uzależnienie ma swój początek w głowie – jak mówią. Dlatego tak ważna jest długotrwała terapia, nie tylko farmakologiczna, ale przede wszystkim psychologiczna.

Badania dla każdego

image Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że badania jak najbardziej są dla każdego. Nikt nie może nam ich zabronić, a wręcz przeciwnie jesteśmy do nich namawiani. To ludzie nie chcą z nich korzystać i to ludzie nie chcą się badać. Tak to właśnie wszystko niestety wygląda. Można tłumaczyć, można nakłaniać, ale czasem nic. Po prostu ludziom nie chce się pójść, aby się zbadać. Chyba można mieć na to swoje opcje i chyba można mieć na to swoje prawa. Wszystko może zależeć od nas i wszystko może być naszą kwestią. Warto mieć na to jakieś sposoby. Wszystko zależy od nas i wszystko jest naszą decyzją. Każdy o tym wszystkim jakoś może wiedzieć. Badania są dla każdego i warto znaleźć na to sposobów. Nie ma w tym wszystkim nic złego. Należy się jakoś przekonać. Należy mieć na to jakieś swoje kwestie i jakieś swoje opcje. Przebadajmy się, aby mieć spokój i aby wiedzieć, że wszystko jest w porządku. Wiele może od tego zależeć. Każdy o tym wie. Warto się badać i badania zawsze będą dla nas, jeśli tylko chcemy.

Różne możliwości

image Jak najbardziej będziemy mieli w tym wszystkim wiele różnych możliwości. Medycyna jak najbardziej będzie nam te wszystkie możliwości dawała. Można się tym zainteresować i można na to jakoś sobie pozwolić. Przecież nie ma z tym kłopotów i przecież nie ma w tym nic złego. Możliwości jak najbardziej będą dla nas. Każdy z nas może o tym wiedzieć i każdy z nas może na spokojnie to wszystko sobie przemyśleć. Wiele może od nas zależeć i wiele będzie dla nas jakoś można mieć na to swoje opcje i jakoś można mieć na to swoje kwestie. Każdy może na spokojnie jakoś to wszystko sobie przemyśleć. Będą różne możliwości i będą różne opcje. Wiele będzie od nas zależało, jeśli tylko chcemy. To wszystko jak najbardziej będzie naszą kwestią. Korzystajmy z tego, jeśli tylko chcemy. Na pewno mamy na to wszystko jakieś swoje prawa. Można to zrozumieć i można na spokojnie to wszystko sobie przemyśleć. Medycyna i jej wszystkie możliwości jak najbardziej będzie dla nas. Warto jakoś sobie to wszystko przemyśleć. Nie ma na to innych sposobów.

Pomóc samemu sobie

Wiadomo, że lepiej pomóc sobie taki sposób, niż uciekać się do alkholu, czy też w ostateczności, do bardziej tragicznych, nie przemyślanych czynów, które potrafiłyby zranić najbliższe osoby poszkodowanej. A nawet takie małżeństwo, które chce się rozwodzić, ponieważ nie potrafi się ze soba porozumieć. Ale nie pomyślą o tym, żeby pójść zasięgnąć porady, która rzeczywiście się na tym zna, i która rzeczywiście mogłaby im pomóc uratować to małżeństwo. Przecież, w każdym miejscu możemy spotkać lekarza, do którego możemy pójść z wizytą. Takich lekarzy spotkamy wszędzie, od jednego końca Polski, poprzez centrum, do grugiego krańca. To właśnie psychoterapia. A kiedy mamy problem ze zdrowiem, wtedy mamy doczynienia z terapia. W każdym miejscu może nam ktoś pomóc, nawet terapeuta, a możemy się wybrać do terapeuty. A jeśli mamy problem z dojściem do zdrowia po operacji, wtedy rzeczywiście, możemy liczyć nawet na pełną opiekę pooperacyjną. Wtedy wracamy do zdrowia, i czujemy się nawet lepiej niż przed operacją. Terapia nam pomaga. i o tym powinniśmy pamiętać.

Różne formy terapii

image Większość z nas pewnie korzystała z terapii i to różnorodnej, chociażby z terapii małżeńskiej, czy też nawet z terapii pedagogicznej. Zapewne mało z nas wie, że samo hasło ‚terapia’ wywodzi sie z języka greckiego. Dobrze, nie o tym tu mowa teraz 🙂 Terapię można traktować jako sztukę, pomimo tego, że terapia związana jest z pedegogikąspecjalną. Kiedy mamy problem, czy to mały, czy też duży, czy to związany z nieszczęśliwą miłością, czy problem taki, że nie umiemy się dogadać z ludźmi w pracy, i nie umiemy sobie sami z tym poradzić, nie wiemy co ze sobą zrobić, a nie mamy blisko siebie żadnego z przyjaciół, warto udać się na terapię do lekarza. Taki lekarz, spojrzy na nas zawsze obiektywnie, i pomoże przetrwać ciężkie chwile, chociażby przez pomoc czy wygadanie się u niego. Warto korzystać z takiej pomocy, czy to by była terapia, czy gdziekolwiek indziej. Wszędzie znajdziemy dla nas odpowiedniego psychologa. Generalnie jeżeli mamy problem zawsze warto jest spróbować pomóc samemu sobie, nigdy raczej na to nie jest za późno jeśli jesteśmy zdeterminowani.