Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2015
  P W Ś C P S N
  « Cze   Wrz »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Sierpień 2015

Różne terapie

I dlatego terapia tez jest równa. Dlatego grupy terapeutyczne zrzeszają anonimowe osoby. Bo czym jest nazwisko wobec uzależnienia. Niczym. Osoba uzależniona , która jest w ciągu alkoholowym, nawet nie wie często jak się nazywa. Wiec niech tak pozostanie, również na terapii. Nazwisko tu nic nie pomoże. Prezes zarządu – alkoholik, jest tak samo bezbronny i słaby wobec nałogu, jak jego kolega z grupy terapeutycznej, który jest barmanem. Pozycja życiowa ich różni, ale nałóg maja ten sam. Bardzo ciężko dostać się do terapeutów. Nie wiadomo dlaczego. Mówią, że na Śląsku każdy jest uzależniony, ale to nieprawda. Nie ma regionów gdzie jest więcej czy mniej nałogowców. Jeśli ciężko się dostać do terapeuty, to znaczy ze więcej osób potrzebuje pomocy. To znaczy, ze więcej jest osób, które podjęły decyzje o leczeniu. A taka decyzja to – prze jednych oceniana jako duży krok , przez innych jako kropla w morzu. Decyzja o leczeniu jest ważna , ale konsekwencja, wytrwałość , wsparcie bliskich i wiara ze się uda jest chyba najważniejsza. Pacjentów czeka długa droga, bo leczenie trwa średnio dwa lata.

Terapeuta nam pomoże

image Terapeuta jest jednym z najbardziej znanych terapeutów w województwie. Prowadzi on terapie w zakresie leczenia uzależnień od narkotyków. Jego pacjentami – co jest tajemnica Poliszynela – są ludzie ze świata mediów i szeroko pojętego show biznesu. Aby dostać się na terapię prowadzoną przez tego człowieka nie wystarczy mieć dużo pieniędzy. Jak mówią przyjaciele z otoczenia wielu gwiazd , jedna sesja terapeutyczna to koszt kilkuset złotych. Aby znaleźć się na takiej terapii, trzeba być poleconym przez inną osobę, która taka terapię „zaliczyła”. Marketing szeptany to doskonałe określenie reklamy jaka krąży w świecie mediów. Nigdzie nie znajdziemy ogłoszeń, czy folderów informacyjnych o tym gabinecie. Nie ma szans dostać się tam prosto z ulicy. To niemal terapeuta widmo. A jednak udało się z nim porozmawiać. Jak mówi, sam nie wie, kiedy stał się popularny. Może to było po tym, kiedy na terapię zgłosiła się znana dziennikarka, której udało mu się pomóc wyjść z nałogu.

Leczenie duszy

Takie terapie zamknięte prowadzą gabinety terapeutyczne. Posiadają oni kilka ośrodków, które znajdują się w pięknych miejscach poza miastem.. czyste powietrze, wspaniale wyposażone miejsca to oaza spokoju i klimatu odpowiedniego do prowadzenia terapii. Wada tego typu terapii jest niestety ich cena. Są to bowiem ośrodki prywatne, a leczenie w nich nie podlega refundacji z narodowego funduszu zdrowia. A szkoda, bo osób uzależnionych w Polsce jest bardzo dużo. I skoro takie terapie przynoszą efekty, może warto byłoby się zastanowić, czy nie należy ich refundować. To przecież choroba jak każda inna. Czasem bardziej niebezpieczna niż zapalenie płuc. Powoduje cierpienie nie tylko osoby uzależnionej, ale również rodziny. Koszt takiej terapii może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych . Możliwe jest jednak system ratalny, co dla wielu rodzin jest ostatnia deska ratunku. Ogólnie leczenie wszelkich uzależnień jest trudne i wymaga czasu, jednak jak każdą jedną chorobę tak i to można wyleczyć, tylko trzeba chcieć.

Uzależnienie od hazardu

image Terapeuta prowadzi terapie dla uzależnionych od hazardu. To straszny nałóg i bardzo ciężko go opanować. Niektórzy – zwłaszcza rodziny uzależnionych od hazardu – twierdza ze to najgorszy z możliwych nałogów. Ale to nieprawda. Nie ma gorszych i lepszych nałogów. Każdy czyni spustoszenie : w głowie, w rodzinie, w organizmie, czy w portfelu. Każdy jest przyczyna wielu nieszczęść, łez rozwodów i tym podobnych zdarzeń. Dlatego na początku terapii najlepszym rozwiązaniem, jest prowadzenie leczenia w ośrodkach zamkniętych. Tak, aby odciąć uzależnionych od dotychczasowego środowiska, w którym bez problemu mogą oddać się swoim nałogom. To bardzo bolesna psychicznie metoda, ale zdecydowanie przynosi efekty. U osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków odcina całkowicie drogę do niebezpiecznych używek i pozwala całkowicie wytrzeźwieć w tym początkowym okresie. U osób uzależnionych od hazardu, czy zakupów, pozwala zamknąć drogę do towarzystwa, do kasyn i salonów gier. Ogólnie najlepiej takie przybytki omijać jak najszerszym łukiem.