Szukaj
Kalendarz
  Maj 2015
  P W Ś C P S N
  « Kwi   Cze »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Maj 2015

Medycyna

image Temat medycyny na pewno w jakimś stopniu będzie znany każdemu i każdy na pewno na spokojnie będzie mógł jakoś to wszystko sobie przemyśleć. Przecież nie będzie z tym kłopotów, ani nie będzie z tym problemów. Wiele może zależeć od nas jeśli tylko chcemy. Spokojnie zawsze na wszystko możemy znaleźć w tym swoje kwestie. Nie ma z tym żadnych problemów. Ludzie zawsze mogą na to sobie pozwolić i ludzie zawsze mogą mieć w tym swoje prawa. Medycyna będzie ważna i medycyna jak najbardziej będzie każdemu potrzebna. Chyba nie trzeba tego wszystkiego tłumaczyć. Mamy w tym swoje opcje i mamy w tym swoje kwestie. Każdy na pewno będzie miał w tym wszystkim swoje opcje. Z medycyny także korzystamy i to naprawdę pod różnym kontem. Wiele może od nas zależeć. Każdy na wszystko sobie pozwoli, jeśli tylko będzie chciał. Nikomu nie trzeba niczego tłumaczyć. Mamy przecież w tym wszystkim zawsze jakieś swoje prawa. Chyba można na spokojnie wgłębić się w temat. Nic nie będzie nam stało na przeszkodzie. Można to zrozumieć.