Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Kwiecień 2015

Sposoby leczeni zębów

Istnieje także możliwość wprowadzania pacjenta, który bardzo źle znosi ból w stan uśpienia, dzięki czemu zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i nie odczuwalny jest jakikolwiek ból związany z zabiegami. Bardzo ważna jest także profilaktyka i zachęcanie także dzieci działań mających na celu zapewnienie im pięknego białego uśmiechu, który nie jest dziurawy i bardzo nieestetyczny. Bardzo ważne jest dbanie już o mleczne żeby jak podkreśla dentysta, ponieważ nie dopuszczamy do możliwości wejścia infekcji w kość, dzięki czemu i stałe zęby są znacznie mocniejsze i zdrowsze, ważna jest także higiena jamy ustnej stosowanie płynów zabijających bakterię i likwidujące kamień nazębny oczywiście szczotkowanie zębów minimum trzy razy dziennie też jest bardzo ważne, pomocne także staje się stosowanie gumy do żucia, która nie zawiera cukry, dzięki czemu i w ciągu dnia, kiedy nie mamy możliwości zadbania o umycie zębów jesteśmy w stanie likwidować bakterie rozwijające się w naszej jamie ustnej oraz dzięki produkcji śliny wymiatamy resztki pokarmów Z przestrzeni międzyzębowych.

Dlaczego zdrowy uśmiech jest aż tak ważny?

image Wielu z nas oglądając filmy czy gwiazdy na wielkich ekranach zastanawia się jak to możliwe, że oni mają tak piękne białe żeby a ja niestety nie? Dentyści wyjaśniają, że nie chodzi już tutaj o białe żeby, ale ważne jest także, aby nasze żeby były zdrowe i nie było możliwości dopuszczania do chorób związanych z paradontozą i próchnica atakującą nasze zęby, niestety nieleczonej problemy dentystyczne mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na cały nasz organizm, ponieważ nieleczony stan zapalny, który rozwija się w jamie ustnej działa bardzo niekorzystnie na obronę i możliwości zwalczania chorób. Niestety mimo tego, że istnieje wiele możliwości prowadzenia zdrowego trybu życia wielu z nas wciąż nie przekonało się do systematycznych i regularnych wizyt u stomatolog ostrów wlkp w celu leczenia ubytków i nie dopuszczania do szeroko rozwiniętych ubytków, które niestety już nie nadają się nawet do leczenia i konieczne jest usunięcie zepsutego zęba. Bezbolesny dentysta podkreśla, że istnieje już wiele możliwości pokonywania największego oporu pacjentów, jakim jest niewątpliwie ból i strach przed wizytą u tego oto specjalisty otóż istnieje możliwość leczenia laserowego niewielkich ubytków

Dlaczego warto dbać o zęby

image W dzisiejszym świecie nikt z nas już nie wyobraża sobie życia bez unowocześnień i podążania za możliwościami, jakie obecny świat jest w stanie nam dać. Dentysta dla dzieci podkreśla, że aby można był cieszyć się przez długie lata pięknymi zdrowymi i mocnymi zębami konieczna jest odpowiednia dbałość i ich pielęgnacja. Ponieważ tylko w ten sposób pielęgnowany uśmiech jest w stanie być zdrowy i towarzyszyć nam przez lata. Obecnie coraz popularniejszym staje się korygowanie wszystkich wad łuku zębowego i to już nie z powodów stricte estetycznych, ale właśnie dzięki tego typu działania nasze rysy w zupełnie innym stopniu się układają, przez co nie są aż tak wyostrzone. Gabinety dentystyczne podejmują także współpracę z wieloma fachowcami w dziedzinie dentystyki, dzięki czemu jest możliwość korekcji w sposób pełny, czyli istnieje także możliwość automatycznej konsultacji z ortodontą, dzięki czemu jeżeli nasz zgryz, choć w niewielkim stopniu jest niewłaściwy istnieje możliwość automatycznego rozpoczęcia naprawiania i korekcji go, ponieważ zdrowe proste żeby to także brak problemów z próchnicą.

Problemy z próchnicą

Brak osadzania się kamienia nazębnego oraz możliwość dotarcia do wszystkich szczelin międzyzębowych, dzięki czemu resztki pokarmu oraz bakterie zostają w sposób prawidłowy wymiecione z jamy ustnej, bardzo ważna jest też odpowiednia staranność i umawianie się na kontrolne wizyty, dzięki czemu nawet, kiedy Dochodzi do niewielkich uszkodzeń czy tez ubytków można już przy niewielkim uszkodzeniu rozpocząć naprawianie, przez co zabiegi nie są ani tak bardzo bolesne ani też nieprzyjemne dla pacjentów. Bardzo ważne jest, aby dentysta był traktowany dokładnie tak samo jak inny lekarz, ponieważ wizyty w jego salonie mają za zadanie podnosić komfort naszego życia i też minimalizować jakiekolwiek skutki uboczne czy niedogodności związane z problemami, z jakimi możemy spotkać się w starciu z jamą ustną, bardzo ważna staje się także odpowiednia higiena jamy ustnej, która w połączeniu z pomocą dentystyczną daje nam gwarancję cieszenia się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. Dlatego też od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać nasze dzieci do systematyki związanej zarówno z profilaktyką jamy ustnej jak i dbałością o regularne wizyty u stomatolog Zamość.

Bezbolesny dentysta

W obecnych czasach bardzo popularne stały się reklamy takie jak bezbolesny dentysta w , ponieważ istnieje możliwość zastosowania laserowej korekcji i naprawy ubytków i dziur powstających w naszych zębach w ten sposób wykonywane zabiegi dają pacjentowi możliwość braku strachu a żeby leczone w ten sposób znacznie szybciej przestają boleć a powstałe rany przy każdym leczeniu znacznie szybciej ulegają zabliźnieniu. Bardzo ważne jest, aby dbałość o żeby wpajać już dzieciom istnieją specjaliści tacy jak dentysta dla dzieci, którego zadaniem jest dbałość także o te pierwsze zęby naszych pociech, ponieważ i one są bardzo ważne odpowiednie leczenie i lakowanie takich zębów daje możliwość zadbania także o to by kolejne żeby wyrastały zdrowe i mocne niestety zęby mleczne, które bardzo szybko się psują u dzieci, jeżeli są w stanie bardzo zaniedbanym mogą także źle oddziaływać na żeby stałe, istnieje ryzyko, że te zęby zaraz po wyrośnięciu także będą bardzo szybko się psuły i konieczne będzie długotrwałe i bolesne leczenie, dlatego też dbałość o każdy ząb powinna być czymś oczywistym, ponieważ po to zostaliśmy wyposażeni w zęby, aby spełniały jak najdłuższy czas przeznaczone im funkcję. Dbałość o zęby jest wyznacznikiem naszej uwagi na nasze ciało i zdrowie, ponieważ piękny uśmiech to brak problemów ze zdrowiem stawem żuchwowo skroniowym i ryzykiem powikłań i chorób, które niestety stany zapalne niosą.