Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2015
  P W Ś C P S N
  « Kwi   Kwi »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Marzec 31, 2015

Piękno a białe zęby.

image Dzisiejszy świat zmusza nas niejako o dużo większej dbałości o nasz wygląd, ponieważ prezencja jest rzeczą bardzo ważną a czasami najważniejszą w niektórych zawodach. Dentysta podkreśla, że białe żeby to nie wszystko, co możemy zrobić, aby nasza twarz wyglądała inaczej i abyśmy nie wstydzili się uśmiechać, bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz częste kontrolne wizyty, których celem jest wykluczania wszelkich ubytków i problemów związanych z naszym łukiem zębowym, niestety wiele osób odczuwając zupełnie niepotrzebny strach przed dentystą woli unikać wizyt u specjalisty i niestety przypłacać to zdrowiem własnych zębów, które przecież mają nam służyć na wiele lat. Usługi dentystyczne są dostępne w każdym już mieście i miasteczku, najważniejsze jest zaszczepianie w młodym pokoleniu, aby dbałość o piękny uśmiech stawała się czymś oczywistym, ponieważ zdrowe zęby to także zdrowe całe ciało. Istnieje bardzo wiele produktów, których stosowanie ma na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy, łagodzenie paradontozy, zwalczanie, przebarwień, ale najważniejsze jest abyśmy starali się po każdym posiłku.