Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Listopad 2012

Zdrowie włosów

Naukowcy odkryli jakiś czas temu, że wygląd naszych włosów jest zapisem tego w jakim stanie był nasz organizm w czasie kiedy owe włosy rosły. Po wyglądzie włosa można określić dokładnie kiedy miałyśmy lepsza dietę, kiedy przeżywałyśmy więcej stresu oraz kiedy lepiej nam się żyło i kiedy spadły nam poszczególne hormony, a kiedy inne się podniosły. Ponadto po wyglądzie włosa można ocenić to, czy ktoś ma tendencję do zapadania na choroby serca. Ilość kreatyny podobno bardzo koreluje z odpornością na zawały serca i inne choroby układu krążenia. Ponadto na włosach widać zapis naszych chorób. Najciekawsze są bardzo długie włosy kobiet. Naukowcy uwielbiają takie włosy, bo można jak na dłonie widzieć historię życia właścicielki włosa. Niektórzy lekarze są w stanie za pomocą badania struktury włosa są w stanie określić jakie jest ryzyko zapadalności na raka piersi. Oczywiście badanie struktury włosa odbywa się pod mikroskopem, nie da się na oko określić po wyglądzie włosa w jakim stanie jest właścicielka tegoż włosa.

Naukowcy stwierdzili, że proces siwienia rozpoczyna się głęboko w naskórku i nie jesteśmy w stanie zapobiec osiwieniu naszej głowy. Siwieje ponad połowa populacji przed ukończeniem pięćdziesiątki. Siwiejemy na skutek tego, że melanocyty, a więc komórki, które mają za zadanie wytwarzać barwnik, tracą powoli swoje właściwości i przestają spełniać swoje funkcje, tak jak wiele innych cząstek naszego ciała w pewnym wieku odmawia nam posłuszeństwa i przestaje działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nie dość, że owe komórki przestają spełnić swoją rolę, to również pomniejsza się ich ogólna ilość, zaczynają zamierać i znikać bezpowrotnie z organizmu człowieka. Wtedy już niestety trzeba pogodzić się z tym, że proces siwienia będzie nieodwracalny, a kobieta, jeśli zechce mieć zawsze intensywny kolor na głowie, będzie musiała wspomóc się farbowaniem włosów. Siwienie zaczyna się od wyrastania nowych włosów, całkowicie siwych. Nie jest tak, że wszystkie włosy stopniowo matowieją, bo nie są w stanie, skoro są martwe.

Praca, praca i praca – a gdzie nasze zdrowie?

Większość ludzi pracuje systematycznie – każdego dnia nie mając w ogóle na uwadze tego – jak ważne jest to, aby czasami po prostu odpocząć i zwolnić. Przecież nie jesteśmy cyborgami i powinniśmy przede wszystkim starać się pracować w taki sposób, aby przede wszystkim nie nadwyrężać i tak schorowanego ciała. Niestety w większości przypadków jest tak, iż nasz organizm daje nam mnóstwo sygnałów co do tego – że jesteśmy już zmęczeni. Choć wiadomo jak jest. Kariera zawodowa dla wielu ludzi jest najważniejsza, gdyż w większości przypadków jest tak, iż niestety wiąże się ona z naszym dobrobytem. Ale ostatnio jak zauważyłam co raz to więcej osób znajduje czas na to, aby odpocząć i pobyć chociaż przez chwilę ze swoimi bliskimi na przykład na świeżym powietrzu. Jak widzisz możliwości w tym temacie jest naprawdę wiele, trzeba tylko wiedzieć, że najważniejsze jest to, aby dbać o nasze zdrowie. Aby stać się oto, aby było na jak najlepszym poziomie.

Ale jak tego dokonać? Między innymi w prawidłowy sposób się odżywiając i ćwicząc. I to wszystko. Najczęściej w najprostszych rozwiązaniach jest ukryta genialność. Musisz o tym pamiętać. Pamiętaj również o tym, iż większość osób pomimo tego, iż stosują właściwą dietę ze względu na swoją dosyć stresującą pracę może i tak czuć się nie zbyt dobrze. Jak udowadniają badania naukowe stres jest zabójcą numer jeden w ówczesnych czasach. Zabija nas powoli aczkolwiek systematycznie co sprawia, iż nie wiele ludzi umie sobie z nim poradzić. Tak naprawdę wszystko siedzi w naszej głowie. Jeśli dana osoba źle się czuje czy też nie nadąża za swoją pracą wtedy powinna ją zmienić. Jak to mówią Chińczycy ich ludowa medycyna – a jak wiadomo jest ona jedną z najlepszych na świecie – jeśli jesteś na poddany na jakieś źródło stresu systematycznie – po prostu pozbądź się go. Taki banalne a jak skuteczne. Czyż nie? Miej to na uwadze przy wyborze właściwej pracy i zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze. Czy kariera zawodowa czy zdrowie. Jakby na to nie patrzeć w życiu wszystko można odzyskać oprócz czasu a także naszego zdrowia.

Nasze zdrowie najważniejsze

Nasze zdrowie jest najważniejsze. Szkoda, że tak nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Większość z nas pakuje do siebie byle co a po upływie paru lat wychodzą tego skutki. Ale nie ma tego złego co na dobre nie wyszło. Tak naprawdę w większości przypadków musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, iż najważniejsze dla naszego zdrowia jest to, aby stosować właściwą dietę. Dieta w endometriozie odgrywa bardzo ważną rolę. Im jest ona lepsza, tym lepiej dla nas. Najgorzej jest wtedy, kiedy w ogóle nie troszczymy się o swoje własne zdrowie, Wtedy zaczynają się pojawiać różnorakie problemy, które mogą być w skutkach tragiczne. Tak naprawdę każda choroba jakby nie na to patrzeć ma swój początek w układzie wydalniczym to po pierwsze a po drugie większość chorób pojawia się u nas tylko i wyłącznie dlatego, iż w naszym ciele górę wzięły nad nami różne patogeny. Najczęściej najwięcej bakterii w naszym organizmie można znaleźć w naszych jelitach – w szczególności w jelicie grubym. Nie dość, iż jelito jest wręcz fantastycznym środowiskiem do ich rozwoju, jakby na to nie patrzeć sami sobie jesteśmy winni tego, iż właśnie w naszych jelitach rozwijają się te wszystkie paskudztwa.

Bakterie, pasożyty czy też pleśnie rozwijają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy w jelitach panuje kwaśne środowisko, jest ciepło i wilgotno. My poprzez stosowanie właściwej diety możemy się pozbyć raz a porządnie wszystkich patogenów z naszych jelit. Między innymi stosując dietę, która zawiera w swoim składzie sporo witamin i minerałów. Mam tutaj na myśli, między innymi warzywa i owoce oraz soki własnej roboty. Dobrze jest też pić wodę i to w znacznych ilościach, gdyż to właśnie woda stanowi w większości przypadków niezbędne nam do życia źródło długowieczności. Choć w wielu przypadkach jest tak, iż jeśli ktoś wypija dosyć sporo soków własnej roboty i jest ich naprawdę dosyć dużo to taka osoba nie potrzebuje pic dodatkowej wody, gdyż najlepsza woda właśnie znajduje się w ów sokach. Jest destylowana i są w niej rozpuszczone witaminy, minerały i enzymy, które sprawiają, iż są prawdziwym lekiem dla naszych schorowanych komórek.

Ból zęba

Ból zęba należy do jednych z najbardziej uciążliwych jakie istnieją na świecie i nie jest łatwo uśmierzyć taki ból. Jak uniknąć takiego bólu? Oczywiście najlepszym sposobem jest jego zapobieganie. Jeśli jednak nagle ból zęba złapie cię nagle, możesz wziąć aspirynę. Aspirynę jednakże trzeba wziąć nie do organizmu poprzez połykanie, ale trzeba położyć najpierw na łyżeczkę, a następnie na zęba i trzymać tak przez około dziesięć albo nawet piętnaście minut jeśli ząb boli w wielkim stopniu. Po tym czasie powinno już przejść. Jeśli ból zęba jest spowodowany tym, że usunięto ci niedawno ząb, powinieneś wypełnić sobie dziurkę woskiem dentystycznym, który dostępny jest szeroko w sklepach internetowych albo w aptekach i wydawany jest bez żadnej recepty.

Zanim jednak włożysz wosk dentystyczny do swojego ubytku, powinieneś dokładnie umyć zęby i usunąć bakterie, po czym należy wypłukać otwór gębowy. Niekiedy pomocna będzie szałwia. Dobry jest także olejek goździkowy, można także nasączyć wacik alkoholem i przyłożyć do bolącego zęba. Inne substancje, które świetnie radzą sobie z bólami zębów to szałwia. Należy wypłukać dokładnie jamę ustną napojem, w którym wyparzona została torebka szałwii. Jeśli ból zęba nie ustępuje w takim momencie, należy spróbować przyłożyć samą torebkę do zęba aż do jej wystygnięcia. Sposoby polecane przez nasze babcie to położenie na zęby nieco soli – nie jest to przyjemne uczucie dla naszej jamy ustnej, bo sól wkrótce rozpuści się, ale istnieje szansa, że biała sól kamienna obniży znacząco naszą dolegliwość bólową. Można także przykładać do bolącego zęba wacik, który został uprzednio nasączony w alkoholu – jest to sposób, który należy stosować z umiarem, bo alkohol jest spijany przez nasz organizm i nie zawsze efekt może być pożądany. z drugiej jednak strony czasami na większy ból pomaga zwyczajne wypicie alkoholu – wódki, nie piwa. Jeśli to wszystko nie pomaga i jeśli wypróbowałeś wszystkie inne znane ci metody, powinieneś spróbować medytować. Jest to metoda dla osób, które mają już pewne doświadczenia z bólem.

Picie alkoholu

Piecie alkoholu niestety jest praktykowane przez co raz to większą liczbę ludzi w Polsce. Ale nie tylko tyczy się to Polaków. Najgorsze w tym wszystkim jest również to, iż ogromna liczba ludzi nie tylko sięga po trunki, które mogłoby się wydawać iż z natury nie są ąz tak szkodliwe dla zdrowia, ale i również po mocniejsze alkohole. Przede wszystkim powinieneś sobie zadać jedno podstawowe pytanie. Jeśli pijesz co Ci to daje? Zwykle odrzucenie i przyjaciół tylko wtedy, kiedy masz pieniądze. Alkoholizm to choroba, która powoduje wiele problemów i zwykle to, iż osoba, która na nią choruje zostaje sama, gdyż najbliżsi nie umieją zrozumieć postępowania konkretnego człowieka. Wiadomo, ze włączyć się w ów nałóg nie jest aż tak ciężko, gorzej z niego wyjść. Gorzej jeśli z problem zostajemy sami. Nikt nie jest wstanie nam pomóc czy też nawet nie próbuje. Nikt nas nie rozumie. A picie alkoholu w nadmiernych ilościach to nie tylko szkoda dla naszych bliskich, ale i również a może i przede wszystkim dla naszego zdrowia. Alkohol zabija nas systematycznie aczkolwiek powoli.

Mówi się że alkoholicy nie mogą przetrzeźwieć gdyż jeśli by to nastało czuli by się znacznie wręcz fatalnie. Większość ludzi bazuje tylko i wyłącznie na piciu. Alkoholicy są również wstanie przepić dosłownie wszystko, aby tylko mieć dostęp do alkoholu. Ale wracając do tematu zdrowia. Alkohol niszczy przede wszystkim wątrobę. Wątroba jakby nie na to patrzeć jest dosyć kruchym narządem. Co to oznacza w praktyce? Iż nie jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne jak i chemiczne pod postacią alkoholu. To prawda, iż może ona nam wiele wybaczyć iż jest wstanie sama się uleczyć, ale kiedyś dochodzi do takiego momentu, iż nasza wątroba ma dosyć i już nie umie sobie poradzić z nadmierną ilością toksyn, które przez nią przechodzą i w konsekwencji w niej zostają. Wtedy właśnie powstaje marskość wątroby, która może nawet doprowadzić w konsekwencji do wycięcia „kawałka” wątroby. Oczywiście wątroba to nie serce. Da się żyć bez małego kawałka wątroby, ale gorzej pomimo tego, iż przeszliśmy operacje, i tak dalej robimy swoje jeszcze bardziej ją niszcząc.