Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Październik 2012

NarkotykiNarkotyki, które z roku na rok stają się…

Narkotyki, które z roku na rok stają się co raz to bardziej popularne na świecie, zbierają swoje żniwo. Niestety w wielu przypadkach nie są one zbyt dobre dla naszego zdrowia. Przy systematycznym ich stosowaniu nie tylko niszczymy swój organizm, ale i również a może i przede wszystkim swoich bliskich. Wiem jak jest. Jak raz się spróbuje odpalić narkotyk czy też wciągnąć wtedy kusi. A narkotyki nie tylko uzależniają i to dosyć szybko, ale i również a może i przede wszystkim są dosyć drogie. W Polsce na dzień dzisiejszy są nielegalne, ale myślę, że to głupota w najczystszej postaci. Jak można zakazać stosowania narkotyków. To mało dobry pomysł – nieprawdaż? Moim zdaniem każdy przecież posiada mózg i jakiś tam tok myślenia. Jeśli ktoś lubi sobie zajarać, ale wie kiedy skończyć to jak najbardziej jest to dla niego.

Oczywiście same narkotyki – same w sobie są dosyć złe. Nie każdy wie jak jest w rzeczywistości z nimi. A ja z własnego doświadczenia wiem, iż jest naprawdę ciężko. Uzależnić jak już wspomniałam wcześniej jest się bardzo łatwo. Gorzej później wyjść z owego nałogu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż młoda osoba, która dopiero zaczyna je zażywać po kilku latach ich systematycznego stosowania ma mocno wyniszczony organizm, który nie tylko jest w opłakanym stanie ale często na takim poziomie jak organizm pięćdziesięciolatka. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Dlatego jeśli chcesz spożywać narkotyki przede wszystkim powinieneś zastanowić się nad – czy chcesz tego biorąc pod uwagę wszystkie za jak i przeciw. Wiem, że w towarzystwie kiedy wszyscy biorą ciężko jest odmówić, ale powinieneś zadać sobie pytanie – co jest dla Ciebie ważniejsze? Czy opinia Twoich znajomych czy też własne zdrowie? Jakby nie na to patrzeć zarówno jak i to pierwsze tak i też te drugie jest znacznie ważne, ale myślę, że najważniejsze jest zdrowie. Narkotyki jeszcze niczego dobrego dla naszego ciała nie zrobiły, dlatego jeśli szanujesz siebie powinieneś ich nie zażywać. Więcej informacji na temat narkotyków możesz znaleźć w internecie.

Jajka – podstawa dobrej diety

Jajka jeszcze do niedawna miały bardzo nie cieszyły się dobrą popularnością. Powszechnie uważano je za ciężkostrawne, zabójcze dla osób, które mają wysoki poziom cholesterolu. Negatywnie wpływały na takie przekonania afery, które wybuchały co jakiś czas odnośnie ognisk salmonelli rozprzestrzeniającej się właśnie przez zanieczyszczone jajka. W ostatnich czasach jednak jajka zaczęły być z powrotem popularne, dietetycy bardzo je obecnie polecają. Jajka to taki składnik pożywienia, który nie tuczy bo am tylko 80 kalorii. W jajkach jest wszytko co potrzebne jest nam do życia. Jeśli więc znajdziesz się kiedyś hipotetycznie na bezludnej wyspie i będą znajdowały się na niej zwierzęta znoszące jakiekolwiek jajka, to przeżyjesz bez żadnych problemów.

W jajkach znajdują się pozytywne dla naszego zdrowia tłuszcze, mimo że są pochodzenia zwierzęcego. Osoby, które mają podwyższony poziom cholesterolu mogą jeść jajka nawet siedem razy w tygodniu bez żadnych obaw. W jajkach znajdują się łatwo przyswajalne dla naszego organizmu substancje odżywcze, minerały, a także witaminy niezbędne do rozwoju wszystkich organów w naszym ciele. Dlatego jajka są dobre nawet dla najmłodszych – nie należy jednakże przesadzać z ilością jaj podawanych najmłodszym dzieciom. Kupując jajka, należy zwracać uwagę na to z jakiej hodowli pochodzą. Jajka, które pochodzą z masowych hodowli, gdzie kury spychane są do wielkich klatek i nie mają kompletnie miejsca na poruszanie się, są zdecydowanie gorszej jakości niż jajka, które pochodzą od tak zwanych szczęśliwych kur. Najlepsze jajka pochodzą tradycyjnie ze wsi, gdzie kury żywią się naturalnym pokarmem, bez dodatków hormonów do pożywienia. Hormony podawane są kurom w celu stymulowania ich wzrostu i rozrodu. Dzięki takim hormonom kura szybciej się rozmnaża, ale różnica w smaku jajka pochodzącego od takiej kury a jajkiem pochodzącym od kury wiejskiej jest znacząca. Dlatego zdrowa i dobra dieta powinna zawierać jajka najlepszej jakości, najlepiej pochodzące od znajomych osób mieszkających na wsi. Jeśli nie mamy możliwości zdobycia takich jajek, można kupować specjalne opakowania oznaczone kolorem zielonym – są to jajka pochodzące od szczęśliwych kur.

Nadużywanie alkoholu

Nadużywanie alkoholu wcale może nie być takie dobre jak wielu osobom się wydaje. Niestety problem jest taki, iż wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego w jaki sposób się odżywiają i do tego piją. Najgorzej jest chyba w przypadku wszystkich tych osób, które w nadmiernej ilości spożywają alkohol nietrafnego pochodzenia i co najważniejsze kiepskiej jakości. Tego typu alkohol jest niestety szkodliwy dla zdrowia a w wielu przypadkach również śmiertelny. Aby to zmienić warto jest po prostu dowiedzieć się skąd on pochodzi i nie kupować, jeśli nie znamy jego źródła pochodzenia. Myślę, że lampka dobrego wina czy też piwo w niewielkich ilościach jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Trzeba po prostu alkoholem się delektować a nie traktować jak wodę. Nadużywanie alkoholu nie tylko niszczy nasze zdrowie fizyczne, ale i również psychiczne. Jakby na to nie patrzeć alkohol w znacznym stopniu uzależnia. I niestety taka jest prawda. Ale kiedy pijemy z głową i wiemy kiedy powiedzieć sobie dość, wtedy bez wątpienia będzie zdecydowanie lepiej. Jak zapewne zauważyłeś większość osób, kiedy pije na różnych imprezach udaje twardzieli. Na drugi dzień te same osoby po wypiciu alkoholu są na etapie umierania.

No ale trudno. Jak wiesz możliwości w tym temacie jest naprawdę sporo. Trzeba tylko wiedzieć jak wybrnąć z owej sytuacji. Wiem o tym, iż istnieje sporo takich ludzi którzy po prostu nie przepuszczą okazji wypicia czegoś za darmo. No ale to już jest kwestia tego czy Ci ludzie to smakosze alkoholu czy już tylko zwykli alkoholicy. Odpowiedź na to pytanie pozostawiam już tylko Tobie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyś wiedział, że picie alkoholu w zbyt dużych ilościach nie jest zbyt dobre dla naszego zdrowia i czy to się komuś podoba czy też nie – taka właśnie jest prawda. Więcej na temat skutków ubocznych w picu alkoholu możesz znaleźć między w sieci gdzie aż się roi od wielu stron o tej tematyce. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż Polacy już mają taka mentalność. Lubia po prostu sobie wypić, ale kiedy zaczynają pojawiać się problemy zdrowotne – często żałują ów decyzji.

Co można jeść na diecie Dukana?

Jeśli stosujesz dietę Dukana, przechodzisz przez cztery fazy. Najbardziej surowa jest faza pierwsza, podczas której nie można jeść niczego poza chudym mięsem, rybami, owocami morza. Wszystkie te składniki pożywienia zawierają maksymalną ilość białka, w tym oczywiście białka zwierzęcego, a mają bardzo mało tłuszczu. Faza trwa przez dziesięć dni i jest to dość duże wyzwanie dla osób, które zazwyczaj jedzą mnóstwo słodyczy. Pierwsze spostrzeżenia po pierwszych dniach stosowania diety Dukana są takie, że bardzo trudno jest zjeść większy obiadowy posiłek bez wspomagania się żadnym deserem. Wielu osobom także nie pasuje to, że nie można jeść żadnych owoców ani warzyw. Jest to dość trudne do przejścia. Jednakże warto to robić, bo jeśli przez kilka dni nie jemy nic poza białkami, zaczynamy bardzo szybko chudnąc. Po kilku dniach jedzenia tylko produktów takich jak ryby, chude mięso oraz nabiał, można zacząć w końcu jeść warzywa. Jest to wspaniałe urozmaicenie dla wszystkich, którzy restrykcyjnie przezywali tę dietę.

Oczywiście w czasie pierwszej fazy trzeba odpowiednio się nawadniać, pić niesamowicie dużo płynów, które po części zabijają na szczęście głód i pozwalają przetrwać, ponadto filtrują nerki. Następnie dołączamy do jadłospisu warzywa. Nie można jeść owoców, jednakże większość osób nie może się powstrzymać już w tej fazie. Ważne, aby nie przesadzać i nie zjadać owych owoców zbyt wiele, bo zawierają one proste cukry. Dieta Dukana za podstawę stawia sobie natomiast omijanie jedzenia potraw, które mają w sobie węglowodany. Następnie można już stopniowo włączać do pożywienia inne składniki. Jest to faza, w której można sobie urządzić zabawę w układanie od nowa całkowicie jadłospisu. Cały sens tej diety polega na tym właśnie, aby rozpocząć jeść na nowo, na innych zasadach po zrzuceniu kilku kilogramów. Efekt utraty kilogramów na diecie Dukana jest murowany w pierwszych etapach jej stosowania. Ważne jednak aby nie mieć efektu jojo, który nastąpi, jeśli po kilku dniach zaczniemy jeść wszystko co tylko znajdziemy pod ręką.

Wątroba i dieta odkwaszająca

Wątroba należy do jednych z najważniejszych organów w naszym ciele. Co się składa na jej prawidłowe funkcjonowanie? Między innymi właściwa dieta odkwaszająca a także dosyć spora dawka ruchu. Niestety jak zdążyłam zauważyć nie zbyt wielu ludzi przywiązuje znaczną wagę do swojej wątroby a pomimo tego, iż nasza wątroba jest nam wstanie wiele wybaczyć – jest bardzo delikatnym narządem z którym trzeba się obchodzić z wielką troską. Co niszczy naszą wątrobę? W większości przypadków alkohol a raczej jego zbyt duża ilość. Do tego przytłaczające jest także to ile osób spożywa różnego rodzaju specyfiki, które nie są zbyt dobrej jakości. Niestety nie dość, że niszczą one wątrobę to do tego sprawią, iż nasze ciało jest w tym wypadku jeszcze gorsze. Czujemy się źle nie tylko fizycznie, ale i również duchem. Ale to wszystko można zmienić. W jaki sposób? Między innymi stosując właściwą dietę, która w wielu przypadkach oznacza po prostu odżywianie się w prawidłowy sposób.

Jaki dokładnie? Spożywanie wysokiej jakości pożywienia pod postacią warzyw i owoców oraz soków własnej roboty. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. Niestety zbyt mało osób przywiązuje wagę także do tego jak ważne jest to, aby pożywienie, które spożywamy było jak najwyższej jakości. Zwykle jemy wszystko co popadnie, byle jak i w zbyt dużych ilościach. A jakby nie na to patrzeć wątroba bierze udział w procesie trawienie i im bardzie obfite pożywienie, tym więcej żółci musi wyprodukować. Do tego nasza wątroba jest również „uczulona” na dym z papierosów. Nie lubi dymu papierosowego nie tylko nasza wątroba, ale i również płuca. Dlatego za nim odpowiesz sobie na pytanie co tak naprawdę powinniśmy jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem a zarazem dobrą kondycją pozostaje Ci już tylko zdobywanie właściwej wiedzę w owym temacie. Wiedzy, która może być w Twoim przypadku zbawienna. Większość z nas nie wie tak naprawdę jak jest kiedy boli wątroba. Wiedzą natomiast o tym doskonale osoby, które cierpią na miażdżycę tego narządu – co oznacza, iż jest ona większa ze względu na tłuszcz, który ją brzydko obrósł.