Szukaj
Kalendarz
  Maj 2012
  P W Ś C P S N
      Cze »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Maj 2012

Jak radzić sobie z bólem pleców?

Bardzo wielu z nas cierpi na bóle pleców. Jest to bardzo uciążliwie, gdyż bóle pleców są bardzo nieprzyjemne. Warto wiedzieć, co robić, by ból pleców minął. Bóle pleców bardzo często wynikają ze złej postawy, którą w sobie utrwalamy przez lata. Warto już dziś wyrzucić złe nawyki ze swojego życia. Można zacząć od małej ale bardzo ważnej rzeczy, jaką jest podnoszenie przedmiotów i schylanie się. Wielu z nas chcąc podnieść jakiś przedmiot z ziemi schyla się w nieprawidłowej postawie, czego efektem jest nadmiernie obciążenie pleców, a w efekcie ból. Schylając się powinniśmy uklęknąć, tak by cały ciężar spadł na nogi, oprócz tego podczas schylania się powinniśmy utrzymywać proste plecy. Bardzo ważne jest również to, by regularnie wykonywać ćwiczenia odciążające i rozluźniające kręgosłup. Dzięki regularnym ćwiczeniom twój kręgosłup z pewnością będzie w wiele lepszej formie i z pewnością nie będziesz już odczuwać bólów, które utrudniają ci codzienne funkcjonowanie.

W internecie znajdziesz mnóstwo ćwiczeń, jakie możesz wykonywać, by zmniejszyć ból pleców. Na ból pleców wpływa również nieprawidłowa pozycja w pracy oraz źle dobrane krzesło. Jeżeli w pracy spędzasz dużo czasu siedząc, powinieneś dobrze wybrać krzesło. Powinny być one dobrze wyprofilowane i przede wszystkim wygodne. To krzesło powinno się dopasować do ciebie, a nie ty do niego. Jeżeli po zastosowaniu tych wskazówek ból pleców nie zmniejsza się, należy udać się do lekarza, który ustali przyczynę występowania bólów. Być może przepisze nam jakieś środki przeciwbólowe i skieruje nas na odpowiednie badania, w celu poznania przyczyny bólu. Nie pozwól, by ból pleców rządził twoim życiem i je utrudniał. Lekarz rodzinny powinien wypisać ci skierowanie do odpowiedniego specjalisty, który zajmie się twoim leczeniem. Najprawdopodobniej zostaniesz skierowany do ortopedy, który zajmuje się leczeniem kręgosłupa. Lekarz po przeprowadzeniu badań może cię skierować na rehabilitację, która z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem. Wielu osobom to właśnie rehabilitacja pomaga pozbyć się bólów pleców.

Problemy z potencją

Bardzo wielu mężczyzn ma problemy z potencją. Jest to problem mężczyzn w różnym wieku. Zwykle kojarzymy go tylko z mężczyznami w starszym wieku. Okazuje się jednak, że wiek nie ma tutaj znaczenia, a problem ten może dotyczyć nawet młodych mężczyzn. Dla mężczyzny problem ten jest bardzo wstydliwy. Żaden mężczyzna, bowiem nie chce przyznać się do tego, że ma problemy łóżkowe, których nie jest w stanie sprostać. W związku z tym mężczyźni szukają rozwiązania tego problemu na własną rękę. I jest to możliwe. Na rynku można znaleźć wiele środków farmakologicznych, dzięki którym problemy z potencją mogą się skończyć. Za badan wynika, że za problemy te najczęściej odpowiada stres. Co najgorsze, niesprawdzenie się w łóżku powoduje, że stres ten ciągle narasta. Farmakologiczne metody są bardzo dobre i skuteczne. Jeżeli masz problem ze wzwodem to warto zdecydować się na zakup takich środków. Wielkim plusem jest to, że takie środki dostępne są bez recepty.

Można je, więc kupić w sklepach internetowych, co dla wielu mężczyzn jest bardzo dobre, gdyż nie każdy ma odwagę, by pójść do apteki i poprosić o taki środek. Jeżeli chodzi o wybór środków farmakologicznych na potencję to jest on całkiem duży. Kiedyś znana była tylko Viagra, obecnie jednak możemy wybierać spośród innych opcji. Bardzo ważne jest jednak to, by wiedzieć, że takie środki powinny być stosowane jedynie przez jakiś czas. Nie można stosować ich długotrwale. Ponadto trzeba wiedzieć, że nie jest to tabletka cud, która zadziała sama. Tak samo jak podczas seksu, po połknięciu tabletki i określonym czasie konieczne jest stymulowanie członka. Jeżeli problem nie mija, a gotowość do działania jest możliwa tylko po wzięciu tabletek lub co najgorsze, tabletki te wcale nie działają, należy zgłosić się do lekarza, który pomoże nam rozwiązać ten problem. Warto wiedzieć, że bardzo wielu mężczyzn ma problemy ze wzwodem i nie ma się czego wstydzić. Lekarz zajmujący się takimi problemami ma z tym styczność na co dzień, nie jest to więc dla niego nic nowego.